!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Přívoz Úholičky - Husinec
Zážitky

Přívoz Úholičky - Husinec

Oblíbený vltavský přívoz spojuje obce Úholičky a Husinec-Řež. Obnoven byl v roce 2014 po více než padesáti letech. Přívoz mohou využít jak pěší turisté, tak cyklisté. Loď je v provozu od dubna do října.
Lodní linka zajišťuje pohodlné spojení obcí Úholičky a Řež přes řeku Vltavu včetně propojení cyklostezek, a je bezpečnou alternativou ke křivolaké stezce vedoucí podél železniční tratě k lávce u Ústavu jaderného výzkumu v Řeži. Přívozní plavidlo potřebuje ke zdolání druhého břehu necelé 3 minuty. Nástupní molo Úholičky na levém břehu je umístěno v těsné blízkosti železniční zastávky, nástupní molo na břehu pravém pak na konci ulice V Luhu. Obsluha přívozu ochotně vypomůže při přepravě kočárků, jízdních kol, imobilních osob nebo osob se sníženou pohyblivostí.

Lodní linka je v provozu o sobotách, nedělích a státních svátcích od 9:00 do cca 18:00 hodin. Pravidelné spoje odjíždějí ve 30 minutových intervalech. V případě zvýšené frekvence na daném spoji jezdí loď tak dlouho, dokud nejsou všichni cestující přepraveni, aniž by se toto považovalo za mimořádnou jízdu. O mimořádnou jízdu je pak možné požádat kdykoliv v provozní době přívozu. Prosíme cestující, aby bez výzvy obsluhy přívozu nevstupovali na nástupní mola.
 

Přívozní Loď Vilda II.

Přívozní loď Vilda II. je katamaránové plavidlo lehké konstrukce určené pro přepravu osob a drobných nákladů na kanalizovaných vodních tocích České republiky. Loď byla vyrobena v roce 2007, rejstříkové číslo 107 453, domovský přístav Praha. Celková délka plavidla 8,5 m, šířka 2,5 m, výška pevného bodu 2,86 m, nosnost 1,2 t. Nástavba je usazena na plovácích ze svařovaného polypropylenu s bezpečnostními dělenými komorami.

Již od výroby bylo pamatováno nejenom na bezpečnost, ale též na pohodlí cestujících i obsluhy. Plavidlo Vilda II. tak disponuje vytápěným osvětleným interiérem pro cestující, což vyniklo zejména v zimních měsících let 2012 a 2013, kdy byla loď nasazena na přívozní linku v Čelákovicích.
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 20. 1. 2020

Aktivity v okolí

Naučná stezka Rozhlédni se, člověče

Naučná stezka Rozhlédni se, člověče

Úholičky, Střední Čechy
Zámek Úholičky

Zámek Úholičky

Úholičky, Střední Čechy
Loutkové divadélko Manetka

Loutkové divadélko Manetka

Úholičky, Střední Čechy