Úvod > Co chcete dělat? > Přívoz Kazín – Černošice: v sezóně 2021 mimo provoz
Zážitky

Přívoz Kazín – Černošice: v sezóně 2021 mimo provoz

Přívoz Kazín je až do odvolání (r. 2021) mimo provoz. Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR vyřadila ze zákona Berounku jako vodní cestu. Nyní se zkoumají právní dopady tohoto kroku.

Objevte historii bájných Slovanů. Plujte nejstarším přívozem v Čechách z roku 1158!

Přívoz Lipence – KazínČernošice – Dolní Mokropsy zkracuje cestování turistům i lidem z chatové osady i vilové zástavby. Stanice jsou navázány na jízdní řády vlaků. Plavba přes řeku Berounku trvá dvě minuty. Do centra Prahy, na Smíchovské nádraží je to pak autobusem asi dvanáct minut.

Přivoz Kazín prioritně obsluhuje přímé spojení mezi levým a pravým břehem – přístavišti Mokropsy a Kazín. Provoz je každý den od 9.40 do 18:50 hodin.

Přívoz Kazín je obnoven v místě, kde podle pověsti stávalo staroslovanské hradiště Kazín. Historické dokumenty uložené ve Zbraslavském klášteře dokládají existenci přívozu mezi dnešními Mokropsy a Černošicemi (část Lipence) až do roku 1158. Jde o vůbec nejstarší prokazatelně doložený přívoz v Čechách.
 

Kde se nalodit?

  • Na přívoz Kazín se dostanete vlakem S7 směr Beroun, který vyjíždí z Hlavního nádraží a Smíchovského nádraží každých 30 minut.
  • Přístaviště Černošice je 2 minuty od vlakové stanice Černošice.
  • Přístaviště Mokropsy je 7 minut pěší chůze od vlakové stanice Černošice – Mokropsy.
  • Přístaviště Pláž je vzdálena 10 minut pěší chůze od vlakové stanice Černošice Mokropsy.
  • Jízdenka má platnost po celý den nastoupení plavby. V případě, že máte v tento den zájem využít opakovaně vyhlídkovou plavbu, žádejte u převozníka identifikační pásku. Bicykly, kočárky, děti do 2 let a psi zdarma.
     

Pendl přes řeku

Mokropsy – Kazín je začleněn do systému Pražské integrované dopravy a podléhá platným tarifům PID. Zároveň je možné objednat osvětovou plavbu pro školu nebo privátní pronájem lodi.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021