Úvod > Co chcete dělat? > Přístav Uherský Ostroh
Letní sporty

Přístav Uherský Ostroh

Přístav Uherský ostroh naleznete na Baťově kanálu nedaleko centra tohoto malebného města (za hotelem Morava v rohu ostrožského náměstí). Přístav je situován na dolní rejdě plavební komory.
Přístaviště v Uherském Ostrohu je bezbariérové. Pohodlné nastupování a vystupování z různých typů plavidel umožňují tři různé výšky přístavní hrany. Mimo zmiňované přístaviště se nachází nad plavební komorou na horní rejdě přístavní mola (bohužel již ne bezbariérové), které umožňují vyvázání lodí, například v době kdy není v provozu plavební komora (např. v době obědové přestávky obsluhy plavební komory, která probíhí v době od 13.30 do 14.00 hodin) a využít možnosti občerstvení v nedaleké restauraci. V Uherském ostrohu je k dispozici  bezplatný sjezd do vody. Najdete jej mimo obě zmiňovaná přístaviště směrem k Uherskému Hradišti.

Přístav Uherský Ostroh najdete na pravém břehu řeky Moravy (Baťově kanálu) na 22 říčním kilometru plavební cesty na úrovni nájezdu do plavební komory Uherský Ostroh. Je situováno jako součást areálu sportovní haly téměř v centru města. V provozu je v plavební sezoně každý plavební den (mimo pondělí, kdy jsou mimo provoz plavební komory) po celou sezonu od května do září od pátku do neděle, v červnu až srpnu od úterý do neděle.

Pro lodě plovoucí po proudu od Uherského Hradiště je poslední možností zakotvení před uzavřením plavebních komor. Mezi plavebními komorami Uherský Ostroh – Veselí nad Moravou není žádné další kotviště mimo několika malých soukromých mol. Pro lodě plovoucí proti proudu od Veselí nad Moravou je přístaviště jedinou možností kotvení v civilizaci mezi komorami Uherský Ostroh – Nedakonice.
 

Vybavení přístavu

V přístavu je povoleno zakotvení plavidel přes den i noc, využití hygienického zázemí, wifi, zdroj elektrické energie, zdroj pitné vody, výlevky chemických WC či venkovního posezení pod pergolou.

Přístaviště má nové sociální zařízení, součástí je i venkovní posezení pod pergolou, která byla zřízena pro možnost posnídat, či večer posedět pod střechou. Kotviště je v klidné lokalitě téměř v centru města. Restaurace, obchod, cukrárna se zmrzlinou, zámek a náměstí jsou vzdálené cca 300m. Zámek nabízí možnost návštěvy věže, zámecké galerie a podzemí, které je nejen u dětských návštěvníků velmi oblíbené. Z místa je možné podniknout cyklovýlety do okolí, nebo se jen projet po kraji.
 

Komora a kotviště

Komora Baťova kanálu je naproti kotvišti na protějším břehu řeky Moravy. Kotviště se nachází na pravém břehu Moravy nad horní vpustí do komory Uherský Ostroh.

Provozovatel

Přístaviště a tábořiště Uherský Ostroh

Šance
687 24 Uherský Ostroh
Tel.:
+420 607 007 594
Email:
pristaviste@uhost...
WWW:
https://www.uhost...
WWW:
https://www.batac...
GPS:
48,984666 17,391466
 
Region:
Zlínský kraj
Oblast:
Slovácko
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Rodinná pražírna kávy Uherský Ostroh

Rodinná pražírna kávy Uherský Ostroh

Uherský Ostroh, Zlínský kraj
Penzion a relax centrum Relax21

Penzion a relax centrum Relax21

Uherský Ostroh, Zlínský kraj
Kemp Slovácký dvůr v Ostrožské Nové Vsi

Kemp Slovácký dvůr v Ostrožské Nové Vsi

Ostrožská Nová Ves, Zlínský kraj
Zarazické sklepy a návrší Lišky ve Veselí nad Moravou

Zarazické sklepy a návrší Lišky ve Veselí nad Moravou

Veselí nad Moravou, Jihomoravský kraj