Úvod > Co chcete dělat? > Letní sporty > Přístav Uherský Ostroh
Letní sporty

Přístav Uherský Ostroh

Přístav Uherský ostroh naleznete na Baťově kanálu nedaleko centra tohoto malebného města (za hotelem Morava v rohu ostrožského náměstí). Přístav je situován na dolní rejdě plavební komory.
Přístaviště v Uherském Ostrohu je bezbariérové. Pohodlné nastupování a vystupování z různých typů plavidel umožňují tři různé výšky přístavní hrany. Mimo zmiňované přístaviště se nachází nad plavební komorou na horní rejdě přístavní mola (bohužel již ne bezbariérové), které umožňují vyvázání lodí, například v době kdy není v provozu plavební komora (např. v době obědové přestávky obsluhy plavební komory, která probíhí v době od 13.30 do 14.00 hodin) a využít možnosti občerstvení v nedaleké restauraci. V Uherském ostrohu je k dispozici  bezplatný sjezd do vody. Najdete jej mimo obě zmiňovaná přístaviště směrem k Uherskému Hradišti.

Přístav Uherský Ostroh najdete na pravém břehu řeky Moravy (Baťově kanálu) na 22 říčním kilometru plavební cesty na úrovni nájezdu do plavební komory Uherský Ostroh. Je situováno jako součást areálu sportovní haly téměř v centru města. V provozu je v plavební sezoně každý plavební den (mimo pondělí, kdy jsou mimo provoz plavební komory) po celou sezonu od května do září od pátku do neděle, v červnu až srpnu od úterý do neděle.

Pro lodě plovoucí po proudu od Uherského Hradiště je poslední možností zakotvení před uzavřením plavebních komor. Mezi plavebními komorami Uherský Ostroh – Veselí nad Moravou není žádné další kotviště mimo několika malých soukromých mol. Pro lodě plovoucí proti proudu od Veselí nad Moravou je přístaviště jedinou možností kotvení v civilizaci mezi komorami Uherský Ostroh – Nedakonice.
 

Vybavení přístavu

V přístavu je povoleno zakotvení plavidel přes den i noc, využití hygienického zázemí, wifi, zdroj elektrické energie, zdroj pitné vody, výlevky chemických WC či venkovního posezení pod pergolou.

Přístaviště má nové sociální zařízení, součástí je i venkovní posezení pod pergolou, která byla zřízena pro možnost posnídat, či večer posedět pod střechou. Kotviště je v klidné lokalitě téměř v centru města. Restaurace, obchod, cukrárna se zmrzlinou, zámek a náměstí jsou vzdálené cca 300m. Zámek nabízí možnost návštěvy věže, zámecké galerie a podzemí, které je nejen u dětských návštěvníků velmi oblíbené. Z místa je možné podniknout cyklovýlety do okolí, nebo se jen projet po kraji.
 

Komora a kotviště

Komora Baťova kanálu je naproti kotvišti na protějším břehu řeky Moravy. Kotviště se nachází na pravém břehu Moravy nad horní vpustí do komory Uherský Ostroh.

Provozovatel

Přístaviště a tábořiště Uherský Ostroh

Šance
687 24 Uherský Ostroh
Tel.:
+420 607 007 594
Email:
pristaviste@uhost...
WWW:
https://www.uhost...
WWW:
https://www.batac...
GPS:
48,984666 17,391466
 
Region:
Zlínský kraj
Oblast:
Slovácko
Tipy na výlet:
Uherský Ostroh a okolí
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Recitál Robina Červinka s přizvanými hosty

Robin Červinek spolu se sopranistkou Ivanou Pavlů a za klavírního doprovodu Marty Vaškové představí publiku díla významných mistrů (A. Dvořák, B. Martinů, L. Janáček, W. A. Mozart, G. Bizet, G. Verdi a dalších).
Veselí nad Moravou, Jihomoravský kraj

Turnaj v Disgolfu v zámeckém parku

První ostrou zatěžkávací zkouškou projde na konci října nové disgolfové hřiště v zámeckém parku ve Veselí nad Moravou. Uskuteční se zde turnaj série Latitude Tour 64.
Veselí nad Moravou, Jihomoravský kraj

Dýňobraní v Kunovicích

Dýně jako dekorace, vyřezávané dýně, dýně jako kuchyňská surovina... Ať už máte rádi dýně v jakékoli podobě, určitě nevynechejte Dýňobraní v Kunovicích.
Kunovice, Zlínský kraj

Jízda králů Kunovice 2024

Každé dva roky pořádaná folklorní slavnost v Kunovicích – přijďte i vy pokochat se krásnými kroji a vozy taženými koňmi v nejrůznějším provedení. Letos se bude konat ve dnech 17. až 19. května 2024.
Kunovice, Zlínský kraj

Workshop verbuňku

Pánové, chcete se zdokonalit v mužském lidovém tanci zvaném verbuňk?
Kunovice, Zlínský kraj

Workshop verbuňku

Pánové, chcete se zdokonalit v mužském lidovém tanci zvaném verbuňk?
Kunovice, Zlínský kraj

Workshop verbuňku

Pánové, chcete se zdokonalit v mužském lidovém tanci zvaném verbuňk?
Kunovice, Zlínský kraj

Bzenecké svatomartinské slavnosti 2023

Ochutnávka mladých vín spojená s přehlídkou vojsk tří císařů. Akce začíná ve 14:00 hod. u bzeneckého zámku, odkud vyjde průvod vojsk na náměstí Svobody.
Bzenec, Jihomoravský kraj

Veteran muzeum – Kolonial a vila Adler

Muzeum se nachází v Uherském Ostrohu v samotném centru historické části města naproti zámku na ulici Kostelní 153. Hlavní objekt muzea je funkcionalistický obchodní dům Adler z roku 1936 od významného architekta a místního rodáka Josefa Hahna (1884-1943).
Uherský Ostroh, Zlínský kraj

Cyklostezky a trasy v mikroregionu Ostrožsko

Vydejte se s námi po cyklostezkách a cestičkách krajem folkloru, tradic i bohaté historie. Vydejte se do vinných sklepů v Blatnici pod Svatým Antonínkem, k Baťově kanálu ve Veselí nad Moravou, k léčivým pramenům do Ostrožské Nové Vsi.
Uherský Ostroh, Zlínský kraj

Zámek v Uherském Ostrohu – historické prostory s Křišťálovou jeskyní

Původně vodní hrad střežící obchodní stezku spojující Uhry s Prahou byl v 15. století přestavěn na renesanční zámek. Do něj lze dnes nahlédnout formou prohlídky historických interiérů či věže. V zámeckém sklepení objevíte unikátní expozice, které vás zavedou do jiných světů.
Uherský Ostroh, Zlínský kraj

Půjčovna lodí a hausbotů na Baťově kanálu

K řízení obytných lodí není třeba žádných oprávnění a po krátkém zaškolení se můžete vydat na dobrodružnou plavbu krajem jižního a východního Slovácka.
Uherský Ostroh, Zlínský kraj

Půjčovna hausbótů a motorových člunů v Uherském Ostrohu

Půjčovna se nachází v Uherském Ostrohu na řece Moravě, která je také součástí Baťova kanálu. Ten zajišťuje splavnost mezi úseky Bělov (Otrokovice) a Skalice.
Uherský Ostroh, Zlínský kraj

Penzion Hermína

Rodinný penzion v klidné části jihomoravského města Veselí nad Moravou nabízí příjemné ubytování v moderně vybavených nekuřáckých pokojích hotelového typu.
Veselí nad Moravou, Jihomoravský kraj

Plavba hausbótem po Baťově kanálu – půjčovna ve Veselí nad Moravou

Staňte se kapitánem lodi! Přijďte zažít krásnou dovolenou při plavbě na hausbótu vodní cestou Baťův kanál a po řece Moravě. Půjčovna hausbótů ve Veselí nad Moravou je největší na Baťově kanálu. Půjčit si je můžete na týdenní i víkendové plavby.
Veselí nad Moravou, Jihomoravský kraj

Půjčovna hausbótů na řece Moravě a Baťově kanále Veselí nad Moravou

Půjčujeme hausbóty a lodě na víkend i celý týden. Lodě plují po řece Moravě a Baťově kanále. Trasy vedou krásnou, romantickou krajinu.
Veselí nad Moravou, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Rodinná pražírna kávy Uherský Ostroh

100% arabiky, robusty, espresso směsi, zelená káva, vše co potřebujete pro domácí přípravu vyjímečné kávy, zákusky od nejlepšího cukráře na Slovácku.
Uherský Ostroh, Zlínský kraj

Penzion a relax centrum Relax21

Relax21 je sportovně relaxační centrum s možností originálního ubytování, fitness a wellness v srdci Moravského Slovácka v Uherském Ostrohu. Chcete strávit aktivní dovolenou, nebo jen wellness víkend? Jsme tu pro vás. Naše služby využívají jak rodiny s dětmi, zamilované páry, ale i manažeři firem.
Uherský Ostroh, Zlínský kraj

Kemp Slovácký dvůr v Ostrožské Nové Vsi

Kemp Slovácký dvůr v Ostrožské Nové Vsi je situován v nížině toku řeky Moravy pod hřebenem Bílých Karpat u hranice se Slovenskem a Rakouskem. Areál je plný staveb podobných vinařským búdám a apartmány získaly názvy podle odrůd vína, jež u každé rostou. Rybáře potěší chatky s rákosovou střechou.
Ostrožská Nová Ves, Zlínský kraj

Zarazické sklepy a návrší Lišky ve Veselí nad Moravou

Zarazické sklepy jsou jedinými vinnými sklepy ve Veselí nad Moravou. Nacházejí se pod návrším Lišky. Sklepy vznikly na popud zarazického zahrádkářského svazu v 80. letech. Celkem mělo být postaveno 14 až 16 sklepů, nakonec se však realizovalo pouze šest.
Veselí nad Moravou, Jihomoravský kraj

Mladé vinařství v Blatnici pod Svatým Antonínkem

Mladé vinařství bylo založeno v roce 2010. Obhospodařuje 3 hektary vlastních vinic ve Slovácké vinařské podoblasti v okolí obce Blatnice pod Svatým Antonínkem, kde také sídlí. Mladé v tomto případě neznamená jen nedávno vzniklé, ale také charakterizuje jeho zakladatele Tomáše Rumíška a Jana Polehňu.
Blatnice pod Svatým Antonínkem, Jihomoravský kraj

Víno Blatel v Blatnici pod Svatým Antonínkem

Společnost Víno Blatel byla založena v roce 1990 a ve své činnosti se zaměřuje na zpracování hroznů a výrobu a prodej vína. Sídlo společnosti je v obci Blatnice pod Svatým Antonínkem, v kraji s mimořádně příznivými podmínkami pro pěstování vinné révy.
Blatnice pod Svatým Antonínkem, Jihomoravský kraj

Šlechtitelská stanice vinařská Polešovice – víno ze slunečných strání Slovácka

Areál Šlechtitelské stanice, založené již roku 1922, nabízí nejen informační centrum a degustační prostory, ale také vyhlídkovou terasu s posezením a kruhovým výhledem na zdejší vinice. Vyrábí se zde kvalitní vína vyrobená z vlastních hroznů zrajících na slunečných stráních Slovácka.
Polešovice, Zlínský kraj

Vinařství Vaďura Polešovice

Vinařství se nachází v typické vinařské uličce v centru obce Polešovice. Tvoří moderní, svěží, příjemě pitelná a odrůdově čistá vína.
Polešovice, Zlínský kraj