!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Co chcete dělat? > Přístav Petrov na Baťově kanále

Přístav Petrov na Baťově kanále

Letní sporty
Na Baťově kanále se v srpnu 2015 otevřel rekreační přístav Petrov. Poskytne kotviště až pro 45 lodí, jejichž posádky zde najdou veškeré služby.
Od srpna 2015 je na Baťově kanálu otevřen nový rekreační přístav Petrov. Plavidlům nabízí potřebné zázemí – dostatek míst na stání pro lodě, tankování, čerpání odpadů, toalety, sprchy a další nezbytnou infrastrukturu, bez které se rekreační turistika na této vodní cestě neobejde.
 
V Petrově stojí za to navštívit malebný areál barokních vinných sklepů Plže, v sousedství pak strážnický zámek nebo tamní Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy.
 
Baťův kanál je jedna z nejpopulárnějších turistických atrakcí jižní a východní Moravy. Tato 52 kilometrů dlouhá vodní cesta, vybudovaná Tomášem Baťou k přepravě uhlí z Ratíškovic do otrokovických tepláren, slouží nyní výhradně k plavbám vyhlídkových lodí a houseboatů.
Celý popis
Naposledy změněno: 5. 10. 2019