Úvod > Co chcete dělat? > Sokolovské moře – přírodní koupaliště Michal u Sokolova
Sokolovské moře – přírodní koupaliště Michal u Sokolova
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Letní sporty

Sokolovské moře – přírodní koupaliště Michal u Sokolova

U Sokolova, na místě někdejšího hnědouhelného dolu, najdete moderní vodní areál s mnoha atrakcemi, koupaliště Michal. Na návštěvníky čekají zajímavé atrakce pro děti i dospělé s obřím tobogánem, sportovní možnosti, skvělé zázemí i s občerstvením.

Koupaliště patří mezi nejčistší přírodní vodní nádrže v celé ČR. Kvůli 500 m dlouhé pískové pláži se koupališti říká Sokolovské moře.

Pro nejmenší návštěvníky jsou k dispozici dětská brouzdaliště, skákací hrad, různá dětská hřiště s prolézačkami a skluzavkami. Největší atrakcí areálu je 190 metrů dlouhý tobogán společně se 117 metrů dlouhou trojskuzavkou. Jedná se o nejdelší tuzemské atrakce svého druhu. Vyzkoušet můžete také velkou vodní trampolínu či šlapadla.

Sportovní nadšenci mohou využít 3 beach-volejbalová hřiště, tenisový kurt s umělým povrchem, minigolf, kuželky, ruské kuželky nebo stolní tenis. Odpočinout si můžete v klidové zóně. Návštěvníci si mohou také zaskákat na plovoucích atrakcích a vyzkoušet windsurfing a kitesurfing.

O bezpečí návštěvníků se stará služba vodních záchranářů, která střeží nejen ve vodě, ale i v celém areálu. Pro návštěvníky jsou připraveny na sobotní odpoledne koncerty skupin různých hudebních žánrů a zaměření. Psi (bez ohledu na velikost) do areálu koupaliště Michal nesmí. V areálu je nově zřízený malý kemp s kapacitou 40 míst, a to jak pro stany, tak i pro karavany a obytná auta.
 

Obří tobogán s trojskluzavkou

Sokolovské moře se pyšní jedním z nejdelších tobogánů v Evropě. Obří tobogán s trojskluzavkou překonává převýšení téměř 20 metrů. Tobogán je se svými 190 metry nejdelším venkovním zařízením svého druhu ve střední Evropě a zároveň druhým nejdelším tobogánem v rámci celé České republiky. Sjedete jej za téměř 40 sekund. Trojskluzavka je dlouhá 117 metrů. Mimo to nabízí Michal také skluzavky, trampolíny a mnoho dalších vychytávek.

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar Permon v Sokolově

Pivovar Permon v Sokolově

Sokolov, Karlovarský kraj
Pivovarské muzeum Loket

Pivovarské muzeum Loket

Loket, Karlovarský kraj