Úvod > Co chcete dělat? > Sokolovské moře - přírodní koupaliště Michal u Sokolova
Sokolovské moře - přírodní koupaliště Michal u Sokolova
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto

Sokolovské moře - přírodní koupaliště Michal u Sokolova

Letní sporty
U Sokolova, na místě někdejšího hnědouhelného dolu, najdete moderní vodní areál s mnoha atrakcemi, koupaliště Michal. Na návštěvníky čekají zajímavé atrakce pro děti i dospělé s obřím tobogánem, sportovní možnosti, skvělé zázemí i s občerstvením.

Koupaliště patří mezi nejčistší přírodní vodní nádrže v celé ČR. Kvůli 500 m dlouhé pískové pláži se koupališti říká Sokolovské moře.

Pro nejmenší návštěvníky jsou k dispozici dětská brouzdaliště, skákací hrad, různá dětská hřiště s prolézačkami a skluzavkami. Největší atrakcí areálu je 190 metrů dlouhý tobogán společně se 117 metrů dlouhou trojskuzavkou. Jedná se o nejdelší tuzemské atrakce svého druhu. Vyzkoušet můžete také velkou vodní trampolínu či šlapadla.

Sportovní nadšenci mohou využít 3 beach-volejbalová hřiště, tenisový kurt s umělým povrchem, minigolf, kuželky, ruské kuželky nebo stolní tenis. Odpočinout si můžete v klidové zóně. Návštěvníci si mohou také zaskákat na plovoucích atrakcích a vyzkoušet windsurfing a kitesurfing.

O bezpečí návštěvníků se stará služba vodních záchranářů, která střeží nejen ve vodě, ale i v celém areálu. Pro návštěvníky jsou připraveny na sobotní odpoledne koncerty skupin různých hudebních žánrů a zaměření. Psi (bez ohledu na velikost) do areálu koupaliště Michal nesmí.
 

Kvalita vody v roce 2017

Po předloňských problémech s vodou byla nádrž roku 2016 kompletně vypuštěna, rákosí na březích vysekáno a dno bylo provápněno. Po opětovném napuštění byla nádrž zarybněna osádkou lína obecného. Všechny tyto kroky vedly k zajištění kvalitní a čisté vody, dosavadní laboratorní testy jsou povzbudivé a potvrzují, že by se problémy s vodou neměly opakovat.

Celý popis
Naposledy změněno: 8. 10. 2019
26.9.
Březovský Bike 2020

Březovský Bike 2020

Březová, Západočeské lázně
3.10.
4.10.
Vinobraní na hradě Loket

Vinobraní na hradě Loket

Loket, Západočeské lázně
26.6.
29.8.
Léto pod hradem Loket

Léto pod hradem Loket

Loket, Západočeské lázně
8.8.
9.8.
Středověké slavnosti purkrabího Půty na Lokti

Středověké slavnosti purkrabího Půty na Lokti

Loket, Západočeské lázně

Ubytování a restaurace v okolí