Úvod > Co chcete dělat? > Prázdninové chytání ryb v Litomyšli
Letní sporty

Prázdninové chytání ryb v Litomyšli

Chytání ryb na sádkách Rybářství Litomyšl probíhá v letních měsících. Pro sportovní rybáře jsou každoročněvyhrazeny 4 rybníky k lovu ryb na udici. Jsou to rybníky Budislavský dolní, Zimka, Strakovský u Litomyšle a Přívratský dolní u České Třebové.

Zájemci o sportovní rybolov, kteří si chtějí ověřit a zdokonalit své dovednosti chytání ryb, můžou využít této nabídky na chytání ryb přímo na sádkách rybářství. Rybolov lze využít v pracovní dny v čase 8 – 17 hodin a v sobotu 8 – 12 hodin. Cena 200,- Kč za den a osobu.

Speciálním programem společnosti je chov chráněných a ohrožených druhů ryb jako mník jednovousý, střevle potoční a jelec jesen. Pro zarybňování tekoucích vod, přehrad a potřeby rybářských svazů jsou dále chováni lipan podhorní, jelec tloušť, parma obecná, bolen dravý, cejn velký, plotice obecná, okoun říční a ostroretka stěhovavá.

Společnost vlastní rybí líheň, kde zajišťuje reprodukci hlavních hospodářských druhů ryb, reofilních i okrasných druhů ryb. Již několik let probíhá projekt záchrany raka říčního. Společnost se výrazně podílí na revitalizaci krajiny a ochraně životního prostředí.

V posledních letech ekologicky zhodnotila více jak 100 ha pozemků obnovou rybníků, vodních toků, litorárních a mokrařních pásem, ostrůvků k hnízdění vodního ptactva, tůní pro reprodukci obojživelníků a výsadbou doprovodné zeleně.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 16. 7. 2021
12.6.
10.10.
Smetanova výtvarná Litomyšl 2021

Smetanova výtvarná Litomyšl 2021

Litomyšl, Východní Čechy
9.6.
3.7.
Smetanova Litomyšl 2022

Smetanova Litomyšl 2022

Litomyšl, Východní Čechy
28.8.
Doku Zahrady 2021

Doku Zahrady 2021

Litomyšl, Východní Čechy
23.9.
Květinová show v klášterních zahradách

Květinová show v klášterních zahradách

Litomyšl, Východní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí