Úvod > Co chcete dělat? > Gurmánská turistika > Posezení u vína ve vinném sklípku vinařství Tomanovi v Moravské Nové Vsi
Gurmánská turistika

Posezení u vína ve vinném sklípku vinařství Tomanovi v Moravské Nové Vsi

V srdci nejjihovýchodnějšího cípu jižní Moravy, nedaleko Břeclavi a Hodonína, na vinařské stezce Podluží leží obec s vinařskou tradicí – Moravská Nová Ves. Navštivte vinný sklep vinařství Tomanovi ve kterém ochutnáte zdejší vína! V nabídce jsou degustace, posezení a ubytování přímo ve vinném sklepě.

V nejjížnějším cípu jížní Moravy leží vesnice Moravská Nová Ves mezi Břeclaví a Hodonínem. Kapacita vinného sklípku je rozdělena pro menší skupiny do 15 osob a větší skupiny do 35 osob, venkovní posezení u krbu je až pro 35 osob, ubytovací kapacita 15 osob s možností zajištění dalšího ubytování.

Malé rodinné vinařství Tomanovi obhospodařuje 1,5 ha vinic v Moravské vinařské oblasti, podoblasti Slovácké a vinařské obci Moravská Nová Ves. Vinařství se zaměřuje na výrobu vysoce jakostních přívlastkových vín, ale díky malým partiím se zdejší víno nazývá moravské zemské.

Vinařství nabízí víkendové, týdenní ubytování spojené s degustací vína. Možná je také exkurze po vinicích s odborným výkladem, včetně pikniků či degustací přímo ve vinici.

  • Ochutnávka vína s obloženým talířem – sýry, uzeniny, pečivo, sladká tečka, cena 480 Kč/osoba.
  • Ochutnávka vína s teplou večeří dle výběru a obloženým talířem – sýry, uzeniny, pečivo, sladká tečka, cena 580 Kč/osoba.

Ubytování je možné přímo nad vinným sklepem, kde jsou tři pokoje. Sociální zařízení, kuchyňka a jídelní kout. Venkovní posezení. Možnost úschovy kol a parkování před objektem. Ubytování ve vinném sklepě je vhodné pro partu kamarádů, pro dobrý kolektiv a pro rodinnou dovolenou.

Provozovatel

Ivana Tomanová

Polní 32
691 55 Moravská Nová Ves
Tel.:
+420 777 561 535
Tel.:
+420 777 561 545
Email:
iva@vino-sklipek.cz
WWW:
www.vino-sklipek.cz
GPS:
48,799544 17,016737
 
 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

K Nechorám do sklepa za mladým vínem 2023

Členové spolku vám tradičně nabídnou k ochutnávce svá nejen mladá vína ročníku 2023. Nechorské sklepní uličky vás opět okouzlí svou pohodovou předvánoční atmosférou.
Prušánky, Jihomoravský kraj

K Nechorám do sklepa

I v roce 2023, bude ve vinařské vesničce Nechory otevřeno kolem 20 sklepů nechorských vinařů, jak z Prušánek, tak i našich kolegů vinařů, ze sousedního Moravského Žižkova a Čejkovic, kteří mají své vinice nad Nechorami.
Prušánky, Jihomoravský kraj

69 + 113 + 579 + 129 akvizice 2002–2022

V rámci výstavního projektu je k vidění výběr z uměleckých děl, kterými byla sbírka hodonínské galerie během posledních dvaceti let doplněna. Vystaveny jsou obrazy, plastiky, grafiky, medaile, keramika a fotografie od 37 autorů, což je široký a různorodý žánrový rozptyl.
Hodonín, Jihomoravský kraj

Poštorenský fašank

Slovácký krúžek a chasa vás všechny srdečně zvou na fašankový průvod a večerní zábavu s tradičními tanci a půlnočním pochováváním basy.
Břeclav, Jihomoravský kraj

Kostel sv. Jakuba v Moravské Nové Vsi

Původní gotický kostel z druhé polovině 13. století zbourán roku 1770, ponechána pouze věž. V letech 1771–1773 postaven nový kostel.
Moravská Nová Ves, Jihomoravský kraj

Sklepní uličky v Moravské Nové Vsi

Sklepní kolonie Výmol, Zátiší a U trati tvoří zlatý kříž zdejšího vinařského společenství.
Moravská Nová Ves, Jihomoravský kraj

Jezero Neoveské jámy v Moravské Nové Vsi

Jezero o rozloze asi 120 hektarů tu zůstalo po těžbě štěrkopísku. Jeho břehy jsou dnes osázeny různými druhy dřevin, a tak přirozeným způsobem zapadají do krajiny a bezprostředně navazují na přilehlý lužní les.
Moravská Nová Ves, Jihomoravský kraj

Sklípek U Terezy a Jakuba

Večer ve vinném sklepě s degustací vína, občerstvením a večeří s možností cimbálové muziky. Nejen rodinné, společenské nebo firemní akce, školení a soustředění.
Moravská Nová Ves, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Vinařství Tomanovi v Moravské Nové Vsi

Vinařství nabízí víkendové, týdenní ubytování spojené s degustací vína ve vinařské vesnici Moravská Nová Ves, na jihu Moravy mezi městy Břeclav a Hodonín.
Moravská Nová Ves, Jihomoravský kraj

Vinaříček – netradiční vinařské zážitky

Vinaři a milovníci vína, kteří z lásky k tomuto nápoji a kultuře s ním spojené založili občanské sdružení Vinaříček. Sdružení pořádá zážitkové akce pro přátele a obdivovatele vína.
Moravská Nová Ves, Jihomoravský kraj

Velkomoravské stezky Mikulčice

Rádi se účastníte cyklistických vyjížděk krásnou přírodou a současně chcete poznat novou krajinu a lidi spojené s ní?
Mikulčice, Jihomoravský kraj

Rodinné vinařství Bartoníkovi

Rodinné vinařství Hana Bartoníková a penzion U Kostela v Mikulčicích je součástí rodinné firmy s dlouholetou tradicí v oblasti vinohradnictví a vinařské turistiky.
Mikulčice, Jihomoravský kraj