Úvod > Co chcete dělat? > Pohádkové království šneka Krasíka v Moravském krasu
Zážitky

Pohádkové království šneka Krasíka v Moravském krasu

Lidové pověsti a báje, které zde mají své kořeny, jsou, společně s přírodními krásami, naším největším bohatstvím, o které jsme se rozhodli s našimi hosty podělit.

Díky ní můžete magickou krajinou Krasu procházet za doprovodu šneka Krasíka a společně s ním prožívat jeho příhody. Knihu Dobrodružství šneka Krasíka najdete na našem webu v sekci pro děti, nebo ji můžete získat v některé z těchto pohádkových kanceláří: 

Zámecká sýpka Blansko
Blanenská informační kancelář Blanka
Muzeum Větrný mlýn v Rudici

Zámecký penzion Kopeček v Rájci-Jestřebí
Zámek Křtiny
Penzion Starý pivovar ve Křtinách
Hotel Olberg Olomučany
Hotel Sladovna Černá Hora
Turistické informační centrum Veselice

Informační centrum Jedovnice
Dům přírody Moravského krasu, Skalní mlýn
Penzion Niké, Jedovnice
Ubytováni u Macochy, Vilémovice
Restaurace Barachov, Jedovnice
Restaurace U topolů, Senetářov
Muzeum tradičního bydlení a perleťářství, Senetářov
Penzion U hraběnky, Petrovice
Mýdlárna a svíčkařství Mydlidědek, Lažánky

V cestovních kancelářích si také můžete vyzvednout svůj cestovní pas, který slouží k sbírání razítek a zapisování cestovatelských zážitků. Za určitý počet razítek získaných během návštěv kanceláří v různých koutech Krasu vás pak čeká malá či větší odměna.

Máte dobrodružného ducha a láká vás objevování pokladů? Což takhle zkusit Krasíkův geocaching? Souřadnice deseti schránek společně s veršovanými a obrázkovými nápovědami najdete opět na Krasíkových stránkách. V každé z deseti schránek je umístěna část tajenky, úspěšné luštitele pak čeká Krasíkův diplom.

Nemáte GPS potřebnou pro geocaching, ale přesto vás výprava za poklady láká? Vyzkoušejte program 7 dní v pohádce. 5 pěších tras s délkou od 0,5 do 5 km spojených s luštěním tajenky a pokladem na konci, vyjížďka na koloběžce či návštěva tvořivé dílny v mýdlárně představují příjemnou náplň prázdninových či víkendových dní pro děti i dospělé.

Ubytování a restaurace v okolí