Úvod > Co chcete dělat? > Pivovarský Dvůr Chýně – pivo vařené před vašimi zraky
Gurmánská turistika

Pivovarský Dvůr Chýně – pivo vařené před vašimi zraky

První český restaurační minipivovar Pivovarský Dvůr Chýně byl uveden do provozu na podzim roku 1992. Celý objekt, ve kterém se pivovar nachází, byl dříve součástí hospodářských budov kláštera a sloužil k chovu dobytka.
V příjemném prostředí se stylovým nábytkem můžete být součástí mistrovského díla sládků. Pivo se vaří před vašimi zraky v měděných varnách, které se nachází přímo v restauraci.

Pivo je vyráběno proslulou českou technologií s použitím tradičních surovin, tj. sladu, chmele a vody. Kapacita celého zařízení je přibližně 2 000 hl piva ročně. Vařené druhy piva jsou podávány přímo v restauraci. Veškeré pivo, které se zde vaří, je kvasnicové nefiltrované svrchně nebo spodně kvašené.

Pivovarský Dvůr Chýně vyrábí: 
  • český světlý ležák: klasický kvasnicový světlý, českého typu z českých surovin a je chmelen pouze Žateckým chmelem a vyrábí se od roku 1998.
  • pšeničné pivo: druh piva svrchně kvašený a vyrábí se od roku 2007.
  • vrchně kvašená piva anglosaského typu: piva typu ale, stout, ipa, pale ale. Tyto druhy se vyrábí od roku 2011.
Několikrát do roka pro vás připravujeme víkendy zaměřené na speciality (pivo, steaky ze speciálních druhů masa, staročeské hody a hody z lesu a chlívků, bsluha v dobových kostýmech). Na své si přijdou i děti, protože je zde připravený dětský koutek. Návštěvníkům je k dispozici i přilehlé parkoviště pro auta a autobusy.

Provozovatel

Pivovarský dvůr Chýně

Hlavní 525
253 01 Chýně
Tel.:
+420 311 679 592
Email:
info@pivovarskydv...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.pivovarskydvu...
GPS:
50,062800 14,233389
 
 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí