Úvod > Co chcete dělat? > Gurmánská turistika > Pivovar Wild Creatures v Dolních Dunajovicích
Gurmánská turistika

Pivovar Wild Creatures v Dolních Dunajovicích

Wild Creatures je experimentální pivovar v Dolních Dunajovicích, který se zabývá divokým kvašením a výrobou piv typu lambic. Všechna piva jsou tedy kvašená čistě přírodní cestou, bez přídavku kvasinek.
Díky tomu, že paní Jitka pochází z vinařského regionu a má také malé rodinné vinařství, kombinuje kvašení s různými odrůdami vína a jiného ovoce a vznikají tak nápadité chuťové kreace. Pivovar nejprve produkoval piva pro zahraniční trh a sbírali ocenění po světě a teprve až s příchodem pandemie se zamysleli i nad produkcí pro domácí trh a začali stáčet do luxusních sedmičkových lahví s agrafou.

Pivo zraje až několik let v dubových sudech, pak se ještě blenduje s různě starými pivy, případně maceruje s ovocem, a nakonec dozrává v lahvi. Podobně jako šampaňské. A také chutí se hodně liší od všech ostatních piv. Chuťově jsou tato piva bližší spíše vínu nebo cideru. Zatímco v Americe a jižní a západní Evropě jsou piva typu lambic, populární, v Česku se o nich zatím moc neví. U nás se tak jedná o jedinečný pivní koncept, žádný jiný pivovar v České republice podobná piva nevyrábí.

Provozovatel

Pivovar Wild Creatures

Mlýnská
691 85 Dolní Dunajovice
Tel.:
+420 774 859 438
Facebook:
https://www.faceb...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
www.wildcreatures...
GPS:
48,857249 16,579598
 
 

Časová náročnost

0,5 hodiny

 
 

12. přehlídka otevřených sklepů obcí Březí u Mikulova a Dolní Dunajovice

Již 12. ročník tradiční vinařské akce.
Dolní Dunajovice, Jihomoravský kraj

Otevřené sklepy Bavory

6. ročník festivalu otevřených sklepů v Bavorech.
Bavory, Jihomoravský kraj

Zpívání mužských sborů

15. ročník setkání mužáckých souborů.
Dolní Dunajovice, Jihomoravský kraj

Fašank

Fašanková obchůzka obcí v maskách.
Dolní Dunajovice, Jihomoravský kraj

Vinotéka a muzeum vinařství Zimní vrch

Vinotéka s muzeem vinařství v sobě spojuje pohled do historie vinařství v obci Dolní Dunajovice s poznáváním současné produkce místních vinařů.
Dolní Dunajovice, Jihomoravský kraj

Vrch Velká Slunečná u Dolních Dunajovic

Dunajovické kopce tvoří několik vrchů. Jejich dominanta je Velká Slunečná, která z dálky připomíná stupňovitou středoamerickou pyramidu Mayů nebo Aztéků.
Dolní Dunajovice, Jihomoravský kraj

Národní přírodní památka Dunajovické kopce – pomalu ztracený svět

Mezi jihomoravskými obcemi Březí, Dolní Dunajovice a Brod nad Dyjí se táhne ve směru severojižním úzký pás kopců, jejichž úpatí jsou většinou pokryta vinohrady. Nadmořská výška oblasti však nepřesahuje 285 m n. m.
Dolní Dunajovice, Jihomoravský kraj

Keramická dílna Ivany Snopkové – namaluj si hrnek z Pálavy

Namaluj si hrnek z Pálavy, misku nebo vázičku v prostředí keramické dílny v Brodě nad Dyjí, v pálavské oblasti. Hrnek poté můžeš používat na čaj, kávu nebo misku na polévku.
Brod nad Dyjí, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Vinařství U Mlýnků v Dolních Dunajovicích

Vinařský dvůr u Mlýnků v Dolních Dunajovicích poskytuje komplexní služby pro milovníky dobrého vína, domácí kuchyně a pohodových pobytů na jižní Moravě. Vinný sklep se nachází v těsné blízkosti restaurace a je s ní propojen skrze vinnou banku.
Dolní Dunajovice, Jihomoravský kraj

Apartmán Pálava

Rodinné nadstandardní ubytování v Dolních Dunajovicích.
Dolní Dunajovice, Jihomoravský kraj

Vinařství Mikrosvín Mikulov

Vinařství Mikrosvín Mikulov se řadí k prestižním butikovým vinařstvím, jehož největším pokladem jsou viniční tratě v těch nejšpičkovějších lokalitách mikulovské podoblasti. Naše prestižní vína můžete ochutnat v naší nově zrekonstruované degustační místnosti v Dolních Dunajovicích.
Dolní Dunajovice, Jihomoravský kraj

Restaurace a penzion Praha v Dolních Dunajovicích

Penzion se nachází poblíž Pálavy a Aqualandu Moravia. Nabízí posezení v klasické pivnici, v jídelně s barem, v letním období je k dispozici také prostorná zahrádka s obsluhou. K dispozici prostorný sál, kde je možné pořádat různé hromadné akce.
Dolní Dunajovice, Jihomoravský kraj