Úvod > Co chcete dělat? > Pivovar Kněžínek v Českých Budějovicích
Gurmánská turistika

Pivovar Kněžínek v Českých Budějovicích

Pivovar je součástí komplexu Rekreačního a kongresového centra Nové Dvory. Tradičním způsobem vyrábí světlý a polotmavý ležák i řadu speciálů.
Minipivovar Kněžínek se chlubí svým prvenstvím v Českých Budějovicích. Je totiž úplně prvním malým pivovarem, který v lokalitě Českých Budějovic vznikl. Všechny vyráběné druhy piv můžete ochutnat v restauraci, či zakoupit s sebou. V současné době je využíváno zejména spodního kvašení piva. Při produkci pšeničních piv je využíváno taktéž svrchního kvašení.

Pivovar je začleněn do komplexu Rekreační a kongresové centrum Nové Dvory, díky čemuž je možné nejen přijít ochutnat a odnést si s sebou místní pivo, ale také využít dalších služeb, které areál nabízí . 

Pivo z malého pivovaru se liší od velkého dvěma zásadními odlišnostmi. Zaprvé se jedná pouze o malé objemy výroby. Druhým rozdílem je, že pivo je spotřebováváno v relativně krátké době po uvaření, díky čemuž jej není třeba filtrovat a pivo si uchovává původní charakter z ležáckého tanku.

Varna restauračního minipivovaru  bývá umístěna většinou přímo v restauračním sále, kde zákazník  může sledovat sládka přímo při práci. 
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Rekreační a kongresové centrum Nové Dvory

Rekreační a kongresové centrum Nové Dvory

České Budějovice, Jihočeský kraj
Vodní domky Čejkovice

Vodní domky Čejkovice

Čejkovice, Jihočeský kraj
Penzion U Rudolfa v Českých Budějovicích

Penzion U Rudolfa v Českých Budějovicích

České Budějovice, Jihočeský kraj