!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Pivní stezka Petra Bezruče
Letní sporty

Pivní stezka Petra Bezruče

Cyklostezka vede od vlakového nádraží v Řečkovicích přes Mokrou Horu, Jehnice, Lelekovice, Babí lom, Vranov u Brna, Šebrov a vrchy Jedle a Bukovice. Trasa nese jméno oblíbeného básníka Petra Bezruče, který kdysi jezdil a chodil podobnou cestou na pivo z Řečkovic do Černé Hory.
Tematická cyklotrasa začíná u distribučního centra pivovaru Černá Hora v Brně-Řečkovicích, poblíž železniční stanice, a končí přímo v Černé Hoře na náměstí před pivovarem a informačním a kulturním centrem Sladovna. Úvodní pasáž vás provede romantickým a málo známým údolím potoka Ponávka proti toku jeho proudu od Mokré Hory až do Lelekovic, se zachovalými stavbami staré železniční trati BrnoTišnov.

Výjezd z Lelekovic podél pásma Babího lomu představuje sice náročné stoupání po staré asfaltce, které je vystřídáno písčitými cestami krásných lesů okolí Vranova u Brna. Pohledem na poutní kostel dominující okolí se trase jen lehce dotkne okraje obce před tím, než se cyklista spustí ve strmém klesání po silnici zákrutami Vranovského žlebu do Šebrova.

Za vesnicí trasa stoupá náročnými lesními cestami do masívu hory Bukovce, aby se posléze ocitla na krásné asfaltované hřebenové trase vedoucí hlubokými lesy přes vrchol Jedle (561,5 m), až na severní konec hřebene. Trasa je ukončena strmým sjezdem po asfaltové cestě lesy a zahrádkami s podjezdem hlavní silnice přímo do centra Černé Hory. V obci mohou zájemci zavítat na prohlídku pivovaru. Celá trasa měří 26,8 km.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 6. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar Černá Hora - 60 minut s pivem

Pivovar Černá Hora - 60 minut s pivem

Černá Hora, Jižní Morava
Hotel U Tří volů Býkovice

Hotel U Tří volů Býkovice

Býkovice, Jižní Morava
Zámecký penzion a restaurace Kopeček

Zámecký penzion a restaurace Kopeček

Rájec-Jestřebí, Jižní Morava