Úvod > Co chcete dělat? > Pivní cyklostezka Poddžbánskem

Pivní cyklostezka Poddžbánskem

Letní sporty
Okruh 37 km dlouhé stezky vás provede mikroregionem Poddžbánsko – projedete Lužnou u Rakovníka, Krušovice, Mutějovice s opukovými domy či chmelařské obce Hředle, Kounov, Milostín a Nesuchyně.
Pivní cyklostezka Poddžbánskem začíná v Lužné na Rakovnicku a vede do pivovaru Krušovice, ve kterém je možnost prohlídky pivovaru s občerstvením. Trasa dále prochází obcí Hředle kolem restaurace Pod Džbánem, pokračuje přes chmelařské obce Krupá, Mutějovice s Poddžbánským pivovarem, Kounov, Janov, Povlčín, a Milostín.

Na okraji obce Milostín stezka odbočuje mezi chmelnice až do Nesuchyně a Lišan s hostincem U Bidermanů a je zakončena opět v obci Lužná v pohostinství U Banků.
 

Zajímavosti na trase:

Železniční muzeum ČD Lužná s expozicí parních lokomotiv, motorových lokomotiv a vozů, historické osobní a nákladní vozy, úzkorozchodná dráha, dokumenty, fotografie a předměty z historie železniční dopravy.

Pivovar Krušovice - po domluvě je zde možnost prohlídky a občerstvení.
Hředle chmelařská ves v místě intenzivního pravěkého osídlení, zachovalé opukové domy, severovýchodně od obce pozůstatky dolu Richard (těžba černého uhlí), na návsi barokní kostel Všech svatých.

Mutějovice - v Mutějovicích stojí Poddžbánský pivovar. Poddžbánské pivo se vaří podle tradiční originální receptury. V nabídce je světlé i černé kvasnicové. Ochutnat můžete v restauraci nebo při předem objednané exkurzi. Zajímavá je také monumentální náves se zachovalou architekturou opukových domů. Severně od Mutějovic leží Čertův kámen a dále jsou Kounovské kamenné řady.

Povlčín obec s tradicí chmelařství, pěkné tradiční domy, výhled na Džbán.

Milostín opět tradiční chmelařské středisko, pěkné opukové domy, výhledy přes údolí Lišanského potoka na Džbán.

Nesuchyně chmelařská obec s historickým založením, malebné opukové domy na vedlejší i hlavní návsi, zachovalé stavby lidové architektury.
Celý popis
Naposledy změněno: 6. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Lions Nesuchyně

Hotel Lions Nesuchyně

Nesuchyně, Střední Čechy
Restaurace U lípy v retro stylu

Restaurace U lípy v retro stylu

Krušovice, Střední Čechy