!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Pivní cyklostezka Pivovarská dvanáctka na Bítovsku
Letní sporty

Pivní cyklostezka Pivovarská dvanáctka na Bítovsku

Západně od Znojma, za oblíbenou rekreační oblastí Vranovské přehrady, natrefíte na značenou 12 km dlouhou okružní trasu pro cyklisty, příznačně nazvanou Pivovarská 12. Začíná i končí u Hasičského pivovaru v centru Bítova.
Kousek od Vranovské přehrady najdete 12 km dlouhou okružní trasu s názvem Pivovarská 12. Start i cíl má u Hasičského pivovaru v Bítově, kde se po jejím zdolání můžete odměnit např. oceňovaným pivem Tesák anebo v sousední restauraci U Tesařů pivními gastrospecialitami (pivní škvarky, nealkoholická pivní limonáda či pivní želé). A není to jediná pivní zastávka po trase. V prostorách starobylého hradu Bítov se totiž dochovalo vybavení původního hradního pivovaru, které je přístupné jako součást jednoho z prohlídkových okruhů. 

Stezka láká nejen na dobré pivo, ale i romantické vyhlídky na skalnaté zátoky řeky Dyje, majestátní hrad Bítov a zříceninu Cornštejn. Zajímavostí je i Jezírko lásky. Trasa vás dovede také ke Slaměnému mostu. Ten patří mezi nejstarší kamenné mosty u nás, původně románský. Název je odvozen od jeho slaměné střechy, kterou bylo možné ve válečných dobách zapálit, a tím zabránit postupu nepřátelských vojsk blíže ke hradu Bítov

Část cyklotrasy kopíruje vlastivědnou Naučnou stezku Jindřicha Dauna (cca 6 km) a jedním z jejich společných zastavení je zřícenina novogotické rotundy Henrichsruhe. Romantická stavbička sloužila v 19. století bítovským pánům jako odpočívadlo při lovu zvěře v okolních lesích. Dnes jsou zdejší příjemné lesní cesty také oblíbeným cílem pěších turistů či rekreačních běžců.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 2. 2. 2021
30.7.
31.7.
Přehrady Fest 2021 Vranov

Přehrady Fest 2021 Vranov

Šumná, Jižní Morava
13.8.
14.8.
XI. Jemnická bitva

XI. Jemnická bitva

Jemnice, Vysočina
Tatra veteran museum Bítov

Tatra veteran museum Bítov

Bítov, Jižní Morava
Kostel sv. Václav v Bítově

Kostel sv. Václav v Bítově

Bítov, Jižní Morava
Vyhlídka Hvězdička v Bítově

Vyhlídka Hvězdička v Bítově

Bítov, Jižní Morava
Konopná farma Vranč

Konopná farma Vranč

Bítov, Jižní Morava