Úvod > Co chcete dělat? > Pevnostní areál Slavonice
Památky

Pevnostní areál Slavonice

Asi 3 km od Slavonic naleznete v lese směrem k Stálkovu Pevnostní areálu Slavonice s naučnou stezkou. Tvoří jej protipěchotní a protitankové překážky a devět rekonstruovaných objekty lehkého opevnění vz. 37. Běžně jsou přístupné dva bunkry, plně vybavené a vyzbrojené.
Pevnostní areál Slavonice je ukázkou části obranné pevnostní linie, tvořené systémem pozorovacích a palebných (střeleckých) průseků, protipěchotními a protitankovými překážkami v délce téměř 200 m a 11 rekonstruovanými bunkry vz. 37 (řopíky) do stavu z období mobilizace v září 1938 i do stavu socialistické reaktivace v letech studené války 1949 – 1989.

Přístupné jsou dva plně vybavené a vyzbrojené bunkry, každý z jiného období (1938 a 1963). Uvidíte např. původní kulomety, pušky, pistole a samopaly, funkční ruční ventilátor a pozorovací periskopy, výstroj osádek a další zařízení. Prohlídka bunkrů je s odborným výkladem průvodce. Prohlídku lze domluvit i mimo otevírací dobu. Při zakoupení vstupenky do Pevnostního areálu Slavonice můžete využít zvýhodněné vstupné do Muzea 20. století ve Slavonicích.

Celým areálem prochází naučná stezka, která vás na 13 zastaveních seznámí se základními informacemi o výstavbě opevnění v letech 1935-1938 v tehdejším Československu včetně popisu situace přímo na Slavonicku.

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Bejčkův mlýn

Penzion Bejčkův mlýn

Slavonice, Jihočeský kraj
Hotel a restaurace Landštejnský dvůr

Hotel a restaurace Landštejnský dvůr

Slavonice, Jihočeský kraj
Hotel Arkáda

Hotel Arkáda

Slavonice, Jihočeský kraj
Cyklocamp pod Landštejnem v jižních Čechách

Cyklocamp pod Landštejnem v jižních Čechách

Staré Město pod Landštejnem, Jihočeský kraj