Úvod > Co chcete dělat? > Penzion Stará vápenka – Ekofarma Svinná
Ubytování

Penzion Stará vápenka – Ekofarma Svinná

Penzion Stará Vápenka – Ekofarma Svinná se nachází na hranici Národního parku a chráněné krajinné oblasti Šumava, nedaleko od německých hranic a 14 km od Železné Rudy. Poskytuje ubytování v pokojích i apartmánech.
V roce 2012 rekonstruovaný penzion Stará Vápenka umožňuje ubytování v šesti pokojích o různé velikosti:
  • dva velké pokoje jsou vybaveny vždy dvěma velkými postelemi až pro čtyři dospělé,
  • jeden velký pokoj vybaven jedním dvoulůžkem a dvěma jednolůžky až pro čtyři dospělé,
  • jeden malý pokoj vybaven jedním dvoulůžkem,
  • dva menší ukrývají dvě jednotlivé postele pro dva.
Všechny pokoje mají snídani v ceně.
 
Ubytovat se můžete také v šesti apartmánech, z toho jsou 3 nové s výhledem do údolí. Všechny apartmány mají vlastní koupelnu, kuchyňku, vnitřní i venkovní posezení, televizi.
  • jeden dvoupokojový apartmán s terasou se dvěma dvoulůžkovými postelemi a kuchyňkou
  • pět jednopokojových apartmánů s terasou, vždy s dvoulůžkovou postelí a dále jednou postelí, dvěmi postelemi nebo patrovou postelí (viz popis jednotlivých apartmánů)
Objekt Staré Vápenky byl postaven v roce 1873 a jak již název napovídá, až do roku 1925 se zde pálilo vápno. V bezprostřední blízkosti se dochovaly i staré pece. Všude v okolí farmy je malebná příroda a nechybí zde možnost jak sportovního vyžití, tak i výletů po přírodních a historických památkách. Místo dopřává návštěvníkům pocit volnosti a spojení s přírodou, pro děti bezpečí a bezprostřední setkání s domácími zvířaty.
 
V blízkosti je rovněž možné koupání v rybnících či využití dodatečných služeb přímo v penzionu – fitness, aroma páry, perličkové koupele, Kneippova chodníku a zábavné sprchy. Pro venkovní aktivity lze zapůjčit kola nebo trekingové hole. Využít můžete také nově vybudovanou posilovnu ve venkovních prostorách. V roce 2021 byla otevřena stezka studánek, kterou si můžete projít (časová náročnost cca 1,5 hod). Na Šumavě si každý najde své.
 
Farma je členem Svazu ekologických zemědělců PRO-BIO, který u svých členů garantuje dodržování směrnic ekologického zemědělství. Kromě ubytování v penzionu nabízí také ubytování v soukromé chalupě (pro 4 osoby s možností přistýlky) vzdálené asi 1 km o farmy.
 

Produkty Ekofarmy Svinná

Hlavními produkty farmy jsou jehněčí, skopové a hovězí maso, husy, kachny, kuřata, vejce, včelí med, ryby a léčivé byliny. Všemu živému na farmě je poskytováno maximum prostoru a pastvy na šumavských loukách. Při hospodaření na farmě nejsou používána umělá hnojiva ani žádné chemikálie. Snažíme se vrátit krajině dřívější podobu a to zejména, co se týče vzrostlé zeleně. Do alejí a nově vytvořeného sadu sázíme staré místní odrůdy ovocných stromů (aktuálně máme vysazeno více než 70 odrůd ovocných dřevin).

Na naší farmě budete mít možnost dozvědět se více o produkci medu, můžete navštívit před několika lety postavený včelín a ochutnat pravý šumavský med. Na pastvinách kolem můžete vidět naše dvousetčlenné stádo ovcí, společně s dvaceti kravami, koněm, ovčáckým psem Riquem a jeho psí slečnou Laurou. U včelína se ve vodě osvěžuje hejno kachen a opodál se sluní hejno kuřat. Nad včelínem i u penzionu máme zahradu s ovocnými keři, zeleninou a také políčkem s léčivými bylinkami. U každého druhu bylin je štítek s popisem byliny a jejích léčebných účinků. Zahradu můžete kdykoli navštívit a naučit se rozpoznávat jednotlivé druhy léčebných bylin.

Většina produktů farmy je využita pro zpracování v místní restauraci, zakoupení je možné pouze po předchozí domluvě.

Provozovatel

Penzion Stará Vápenka (Ekofarma Svinná)

Svinná na Šumavě č.7
Javorná na Šumavě
339 01 Čachrov
Tel.:
+420 776 112 677
Email:
puchtova.hana@sez...
WWW:
https://www.stara...
GPS:
49,221023 13,327453
 
Region:
Plzeňský kraj
Oblast:
Šumava
 

Časová náročnost

12,0 hodin

 
 
4.7.
6.7.
Živá řemesla v podhradí

Živá řemesla v podhradí

Velhartice, Plzeňský kraj
8.7.
Dětské prohlídky s Bílou paní

Dětské prohlídky s Bílou paní

Velhartice, Plzeňský kraj
17.7.
Výuka historického tance

Výuka historického tance

Velhartice, Plzeňský kraj
17.7.
Loutkové divadlo

Loutkové divadlo

Velhartice, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Velhartická chalupa

Velhartická chalupa

Velhartice, Plzeňský kraj
Bramboromat ve Velharticích

Bramboromat ve Velharticích

Velhartice, Plzeňský kraj
Aparthotel Hartmanice

Aparthotel Hartmanice

Hartmanice, Jihočeský kraj
Hospůdka U Štěpána ve Vojeticích

Hospůdka U Štěpána ve Vojeticích

Petrovice u Sušice, Plzeňský kraj