Úvod > Co chcete dělat? > Ubytování > Penzion Stará vápenka – Ekofarma Svinná
Ubytování

Penzion Stará vápenka – Ekofarma Svinná

Penzion Stará Vápenka – Ekofarma Svinná se nachází na hranici Národního parku a chráněné krajinné oblasti Šumava, nedaleko od německých hranic a 14 km od Železné Rudy. Poskytuje ubytování v pokojích i apartmánech.
V roce 2012 rekonstruovaný penzion Stará Vápenka umožňuje ubytování v šesti pokojích o různé velikosti:
  • dva velké pokoje jsou vybaveny vždy dvěma velkými postelemi až pro čtyři dospělé,
  • jeden velký pokoj vybaven jedním dvoulůžkem a dvěma jednolůžky až pro čtyři dospělé,
  • jeden malý pokoj vybaven jedním dvoulůžkem,
  • dva menší ukrývají dvě jednotlivé postele pro dva.
Všechny pokoje mají snídani v ceně.
 
Ubytovat se můžete také v šesti apartmánech, z toho jsou 3 nové s výhledem do údolí. Všechny apartmány mají vlastní koupelnu, kuchyňku, vnitřní i venkovní posezení, televizi.
  • jeden dvoupokojový apartmán s terasou se dvěma dvoulůžkovými postelemi a kuchyňkou
  • pět jednopokojových apartmánů s terasou, vždy s dvoulůžkovou postelí a dále jednou postelí, dvěmi postelemi nebo patrovou postelí (viz popis jednotlivých apartmánů)
Objekt Staré Vápenky byl postaven v roce 1873 a jak již název napovídá, až do roku 1925 se zde pálilo vápno. V bezprostřední blízkosti se dochovaly i staré pece. Všude v okolí farmy je malebná příroda a nechybí zde možnost jak sportovního vyžití, tak i výletů po přírodních a historických památkách. Místo dopřává návštěvníkům pocit volnosti a spojení s přírodou, pro děti bezpečí a bezprostřední setkání s domácími zvířaty.
 
V blízkosti je rovněž možné koupání v rybnících či využití dodatečných služeb přímo v penzionu – fitness, aroma páry, perličkové koupele, Kneippova chodníku a zábavné sprchy. Pro venkovní aktivity lze zapůjčit kola nebo trekingové hole. Využít můžete také nově vybudovanou posilovnu ve venkovních prostorách. V roce 2021 byla otevřena stezka studánek, kterou si můžete projít (časová náročnost cca 1,5 hod). Na Šumavě si každý najde své.
 
Farma je členem Svazu ekologických zemědělců PRO-BIO, který u svých členů garantuje dodržování směrnic ekologického zemědělství. Kromě ubytování v penzionu nabízí také ubytování v soukromé chalupě (pro 4 osoby s možností přistýlky) vzdálené asi 1 km o farmy.
 

Produkty Ekofarmy Svinná

Hlavními produkty farmy jsou jehněčí, skopové a hovězí maso, husy, kachny, kuřata, vejce, včelí med, ryby a léčivé byliny. Všemu živému na farmě je poskytováno maximum prostoru a pastvy na šumavských loukách. Při hospodaření na farmě nejsou používána umělá hnojiva ani žádné chemikálie. Snažíme se vrátit krajině dřívější podobu a to zejména, co se týče vzrostlé zeleně. Do alejí a nově vytvořeného sadu sázíme staré místní odrůdy ovocných stromů (aktuálně máme vysazeno více než 70 odrůd ovocných dřevin).

Na naší farmě budete mít možnost dozvědět se více o produkci medu, můžete navštívit před několika lety postavený včelín a ochutnat pravý šumavský med. Na pastvinách kolem můžete vidět naše dvousetčlenné stádo ovcí, společně s dvaceti kravami, koněm, ovčáckým psem Riquem a jeho psí slečnou Laurou. U včelína se ve vodě osvěžuje hejno kachen a opodál se sluní hejno kuřat. Nad včelínem i u penzionu máme zahradu s ovocnými keři, zeleninou a také políčkem s léčivými bylinkami. U každého druhu bylin je štítek s popisem byliny a jejích léčebných účinků. Zahradu můžete kdykoli navštívit a naučit se rozpoznávat jednotlivé druhy léčebných bylin.

Většina produktů farmy je využita pro zpracování v místní restauraci, zakoupení je možné pouze po předchozí domluvě.

Provozovatel

Penzion Stará Vápenka (Ekofarma Svinná)

Svinná na Šumavě č.7
Javorná na Šumavě
339 01 Čachrov
Tel.:
+420 776 112 677
Email:
puchtova.hana@sez...
WWW:
https://www.stara...
GPS:
49,221023 13,327453
 
Region:
Plzeňský kraj
Oblast:
Šumava
Tipy na výlet:
Čachrov a okolí
 

Časová náročnost

12,0 hodin

 
 

Podzimní šumavské Trojhradí

Pohled na hrad jinou optikou.
Velhartice, Plzeňský kraj

Bitva u Nýrska

Rekonstrukce bitvy u Nýrska. Ukázka bude podle skutečné události, která se zde udála v říjnu roku 1468. České královské vojsko, společně s pomocnými sbory z Klatov a Domažlic zde porazili bavorské vojsko. Místo konání: Nýrsko-Louka v Erbenově ulici.
Nýrsko, Plzeňský kraj

Mobilní planetárium v Nýrsku

Čeká vás odpoledne plné zajímavých 3D projekcí v kupoli planetária, které vás naplní jedinečnými zážitky v podobě fulldome show.
Nýrsko, Plzeňský kraj

Zamykání Otavy 2023

Jedná se 23. ročník Zamykání Otavy, začátek akce v 11:00 hod. v kempu Sušice, občerstvení a hudba je zajištěno. Splouvá se až do Horažďovic.
Sušice, Plzeňský kraj

Filmové Kašperské Hory

Pozvánka na další ročník filmového festivalu do Kašperských Hor.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Komentované prohlídky města Kašperské Hory

V turistické sezoně, od června do září, se konají pravidelné prohlídky města s průvodcem pro individuální návštěvníky.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Doteky secese

Muzeum Šumavy Sušice – Kašperské Hory, zve na výstavu " Doteky secese". – Česká malba, kresba a grafika kolem roku 1900. Ze sbírek Západočeské galerie v Plzni, Alšovy jihočeské galerie Hluboká nad Vltavou a Muzea Šumavy.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Středoevropská rally v Česku

Středoevropská rally se letos jede ve třech zemích – v Česku, Německu a Rakousku.
Klatovy, Plzeňský kraj

Přírodní rezervace Onen Svět

Onen Svět je přírodní rezervace poblíž obce Čachrov v okrese Klatovy. Chráněné území se rozkládá severně od osady Onen Svět, kde vyplňuje mělké údolí bezejmenného levostranného přítoku říčky Ostružné.
Čachrov, Plzeňský kraj

Umrlčí prkna na Kochánově

Na Kochánově u Hartmanic se dochovalo několik umrlčích prken, která dokládají velmi starý zvyk. Když někdo v rodině zemřel, byl až do pohřbu položen na prkně s třemi vyřezanými kříži. Prkno bylo později vyzdobeno a vystaveno poblíž stavení.
Hartmanice, Plzeňský kraj

Stáj Stojanovice – vyjížďky do přírody

Stáj v krásné krajině Šumavského národního parku. Chov koní plemene Norik a Slezský norik v atraktivní barvě tygr.
Velhartice, Plzeňský kraj

Památník amerických vojáků v šumavském Zhůří

V bývalé šumavské obci Zhůří, na odlehlém místě mezi Hartmanicemi a Železnou Rudou, se odehrál jeden z posledních bojů II. světové války. Američtí vojáci 357. pluku 90. pěší divize se zde střetli v krvavé bitce s mladými kadety a příslušníky Hitlerjugend. Ve vsi shořelo 7 stavení a střecha kostela.
Čachrov, Plzeňský kraj

Přírodní rezervace Prameniště na Šumavě

Prameniště je přírodní rezervací v Pancířském hřbetu na Šumavě. Důvodem ochrany je zachování systému pramenišť a rašelinišť kolem říčky Křemelná se všemi jejich součástmi, včetně rostlinných a živočišných společenstev.
Železná Ruda, Plzeňský kraj

Zámek Nemilkov u Velhartic

Zámek Nemilkov je renezančně barokním sídlem postaveném na zbytcích středověké gotické tvrze. Zámek je nemovitou kulturní památkou, zapsanou na seznamu „památek v ohrožení“. V současné době prochází totální rekonstrukcí.
Velhartice, Plzeňský kraj

Rybník Bušek u Velhartic

Rybník Bušek leží jihozápadním směrem od města Velhartice v podhůří Šumavy.
Velhartice, Plzeňský kraj

Židovský hřbitov ve Velharticích

Hřbitov byl založen roku 1858, náhrobky se datují od doby založení až do roku 1934. Poslední pohřeb se uskutečnil v roce 1941.
Velhartice, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Velhartická chalupa

Pronájem chalupy v šumavské vesničce.
Velhartice, Plzeňský kraj

Bramboromat ve Velharticích

Společnost Vesa, přední český šlechtitel a pěstitel brambor, provozuje ve Velharticích unikátní bramboromat. Z automatu si lidé koupí čerstvé brambory ve Velharticích vypěstované, odrůdy se navíc v automatu obměňují.
Velhartice, Plzeňský kraj

Aparthotel Hartmanice

Rodinná dovolená uprostřed krásné přírody v klidu a soukromí domova – přesně tohle Vám poskynou apartmány Šumava v horském městečku Hartmanice. Nově zrekonstruovaný apartmánový dům se nachází v samém centru obce. V přízemí domu si návštěvníci pohou posedět v příjemné kavárně.
Hartmanice, Jihočeský kraj

Hospůdka U Štěpána ve Vojeticích

Vyhledávaná šumavská hospůdka u Štěpána je od konce května 2023 znovu otevřená. Provozovatelé slibují výborné steaky, čerstvou a šťavnatou zeleninu a mnoho dalšího.
Petrovice u Sušice, Plzeňský kraj

Chalupa Dvorec Nová Hůrka

Naše šumavská chalupa se nachází u lesa v nadmořské výšce 900 m n.m. mezi obcemi Prášily a Železnou Rudou.
Sušice, Plzeňský kraj

Resort Horizont Šumava

Zrekonstruovaný OREA Resort Horizont**** Šumava je ideálním místem pro dovolenou se zaměřením na turistiku, cykloturistiku, nordic walking a další aktivity spojené s procházkami v přírodě. Nachází se v chráněné krajinné oblasti Šumava v Železné Rudě na jižním svahu vrchu Pancíř jen 3 km od Špičáku.
Železná Ruda, Plzeňský kraj

Hotel Špičák

OREA Hotel Špičák*** se nachází v Železné Rudě na jižním svahu vrchu Pancíř v chráněné krajinné oblasti Šumava. Díky své jedinečné poloze nabízí krásný výhled na Špičák a nejvyšší horu Šumavy Velký Javor. Hotel je obklopen přírodou a je významnou křižovatkou turistických cest a cyklotras.
Železná Ruda, Plzeňský kraj

Penzion restaurant Bečvářův srub – trvale uzavřeno

Penzion Bečvářův srub je nový srubový penzion, který poskytuje nadstandardní ubytování, kvalitní služby ve stylové restauraci a možnost využití nádherného wellness studia s masážní vířivkou a saunou.
Železná Ruda, Plzeňský kraj