!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Pátrací hra Korálky komorné Elišky
Zážitky

Pátrací hra Korálky komorné Elišky

Chcete objevit poklady, jaké jste ještě neviděli? Tak v Nedvědici tu jeden takový opravdový mají. Je to džbán plný stříbrných mincí. A nejen to, jsou tu i další, ty pohádkové, které můžete najít cestou na hrad Pernštejn.
Jednoduchá hledačka pernštejnským podhradím pro celou rodinu od jara do podzimu. Užijte si hravý pěší výlet pro dospělé s dětmi, tzv. hledačku – zábavnou hru, která spočívá v hledání pokladů v podhradí Pernštejna, výprava začíná a končí v Nedvědici, úspěšné luštitele čeká malá odměna.
 
Podle jedné z legend kdysi sloužila na hradě Pernštejně mladá a hezká komorná Eliška. Neustále se parádila, zhlížela se v zrcadle a zanedbávala své povinnosti. Nic jí nebylo svaté. Kvůli její věčné marnivosti to s ní nedopadlo vůbec dobře. Elišku proklel starý mnich. A tak od té doby straší na hradě jako bílá paní. Možná jí můžete pomoci a sobě vysloužit odměnu... Zkuste sesbírat její ztracené korálky.   
                                        
Hrací kartu hledačky dostanete v infocentru Nedvědice, v Cukrárně Milena, v Bistru Malinová louka na parkovišti pod hradem nebo ke stažení na webu Pernštejnska.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 29. 4. 2021
29.5.
30.5.
Gladiator Race Šiklův Mlýn

Gladiator Race Šiklův Mlýn

Zvole, Vysočina
20.6.
TraktorŠou Borovník 2021

TraktorŠou Borovník 2021

Borovník, Jižní Morava
4.5.
9.5.
Otevření hradu Svojanov

Otevření hradu Svojanov

Svojanov, Východní Čechy
30.7.
31.7.
Letní kulturní festival Hrady CZ - Veveří

Letní kulturní festival Hrady CZ - Veveří

Veverská Bítýška, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Nedvědice

Hotel Nedvědice

Nedvědice, Jižní Morava
Ala hotel v Bystřici nad Pernštejnem

Ala hotel v Bystřici nad Pernštejnem

Bystřice nad Pernštejnem, Vysočina