Úvod > Co chcete dělat? > Parníkem z Děčína až do Drážďan

Parníkem z Děčína až do Drážďan

Zážitky
Romantická plavba lodí skalním kaňonem Českého Švýcarska, labskými zátokami, pod hradem Konigstein, místy, která již v roce 1831 obdivoval Hans Christian Andersen. Proplujeme historickou Pirnou, krajinou vinic k malebnému zámku Pilnitz.
Loď vyjede z z Ústí nad Labem, nebo Děčína, směr Hřensko, Bad Schandau a Drážďany. Jednu cestu parníkem tímto směrem údajně ve 40. letech absolvoval i dánský pohádkář Hans Christian Andersen, který se tehdy vracel z tureckého Cařihradu přes Prahu do Kodaně.

Při zpáteční plavbě, za doprovodu živé hudby, vyslechnete výklad kapitána k historii a okolnostem plaveb po Labi. Po večeři absolvujeme ochutnávku německých vín. Po celou dobu plavby je hostům poskytován zasvěcený výklad k přírodním a historickým zajímavostem v okolí řeky. Západ slunce v labském kaňonu a pohled na klidnou hladinu řeky v minulosti ovlivnil nejenom Richarda Wágnera a Fryderika Chopina viz. Děčínský valčík. Zcela jistě i ve vás zanechá vzpomínku na jedinečný zážitek z plavby lodí a přitažlivost nových zážitků z prožitého dne.

Loď odplouvá z přístaviště Děčín, Smetanovo Nábřeží (pod Děčínským zámkem). Zpět do Děčína se vrátí ve 22:00 hodin (Ústí 20:00 hodin).
Celý popis
Naposledy změněno: 7. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí