Úvod > Co chcete dělat? > Park Stromovka v Českých Budějovicích
Příroda

Park Stromovka v Českých Budějovicích

Park Stromovka je plošně největší park Českých Budějovic s charakterem přírodně krajinářského parku. Lidé sem přicházejí za odpočinkem, ale i sportovním vyžitím. Místo je oblíbené také pro ty, kteří si chtějí užít příjemný piknik s rodinou či přáteli.
Park Stromovka byl založen v 50. až 60. letech 20. století převážně v rámci brigádnické svépomoci českobudějovických podniků a občanů na západním břehu Vltavy. Při zakládání parku bylo použito krátkověkých rychle rostoucích dřevin, zejména topolu kanadského, vrby křehké a náhrobní, břízy bělokoré a olše lepkavé. Od poloviny 80. let zde byly vysazovány dlouhodobější dřeviny – duby, buky, javory, lípy, borovice a smrky.

Dnes je Stromovka, místními zvaná také Dlouhá louka, oblíbeným rekreačním prostorem v zeleni trávy a stromů. Svou rozlohou 68 ha je vůbec největším českobudějovickým parkem. Můžete sem přijít za sportem anebo relaxací. Na pečlivě posekaném trávníku bude pěkným zážitkem i třeba piknik s kamarády či rodinou.

Centrum města spojuje se Stromovkou cyklotrasa F. Park je protkaný sítí nezpevněných, ale i asfaltových stezek, které můžete využít k procházkám, výletům na kole i inline bruslení. Mladší děti se mohou vydovádět na moderním hřišti s prolézačkami, skluzavkou, houpačkami a důmyslným herním systémem. Starší děti si zase mohou zahrát na asfaltových hřištích volejbal a basketbal.

Populárním místem je i rybník Bagr s ostrůvkem, na kterém se pořádají během roku různé menší akce. Pobavit se můžete i při diskgolfu na 9 jamkovém hřišti.

Ubytování a restaurace v okolí

Jihočeské pivní stezky

Jihočeské pivní stezky

České Budějovice, Jihočeský kraj
Residence Malše – ubytování na vodě

Residence Malše – ubytování na vodě

České Budějovice, Jihočeský kraj
Plovoucí kavárna Vlnna

Plovoucí kavárna Vlnna

České Budějovice, Jihočeský kraj