Úvod > Co chcete dělat? > Park Folimanka u Nuselského mostu
Příroda

Park Folimanka u Nuselského mostu

Park Folimanka se nachází v místě bývalé usedlosti a vinic na pomezí dnešních městských částí Praha 2 a 4. Svůj název dostal po již neexistující usedlosti a vinici, jejíž první majitel se jmenoval Jakub Foliman (Forman).
Folimanka je pražský park, který se rozkládá na pomezí Vinohrad, Nuslí a Nového Města, v prostoru mezi potokem Botičem, Novoměstskými hradbami a ulicí Bělehradskou v Nuselském údolí. První zmínka ve viničných knihách se objevuje roku 1353. Přibližně o 100 let později je v záznamech kromě vinice uváděn i meruňkový sad. Současné parkové úpravy pocházejí přibližně z počátku 70. let 20. století, kdy zde byly vybudovány fontány a opravena dětská hřiště. Park přetíná ve zhruba čtyřicetimetrové výšce Nuselský most.
 
V období výstavby Nuselského mostu (byl dostavěn roku 1973) zde bylo umístěno zázemí stavby. Park byl budován v následujících letech po dokončení stavby mostu. Hranici parku tvoří vyzděné koryto potoku Botič, na protilehlé straně se pak zdvihá svah, který je zakončen středověkými hradbami. Střední část je rovinatá a v nedávné době prodělala důkladnou rekonstrukci, při které zde vznikla dětská hřiště, sportovní areál, domek správce s občerstvením, WC a další objekty.
 
Maminky s dětmi zde najdou krásné dětské hřiště. Kromě moderních herních prvků, určené pro děti od 1 do 8 let, najdete vedle hřiště také vodotrysk. Pro větší děti je zde vybudována lanová dráha a prolézačky.
Zobrazit více

Provozovatel

Park Folimanka (MČ Praha 2)

Sekaninova 639/20
128 00 Praha 2
Tel.:
+420 236 044 246
Email:
infocentrum@p2.me...
WWW:
www.prahazelena.c...
WWW:
www.praha2.cz
GPS:
50,066325 14,427159
 
Region:
Praha
Město:
Praha 2
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí