Úvod > Co chcete dělat? > Park a kaple Sacré Coeur
Zážitky

Park a kaple Sacré Coeur

Kaple Sacré Coeur leží na místě bývalého konventu u kostela Pána Ježíše. V roce 1924 byla odsvěcena a dnes je to výjimečný prostor pro výjimečné události. Prostor slouží jako aukční síň, konají se zde svatby, ale také exklusivní módní přehlídky a jiné společenské akce.
Kaple Sacré Coeur se nachází v místech bývalého konventu a pensionátu dam Srdce Ježíšova u kostela Pána Ježíše. Roku 1872 zakoupila generální představená řeholních panen Srdce Pána Ježíše Josefina Goetz na Smíchově vilu č.p. 103 továrníka Rieda z Riedensteinu, stojící na zahradě a patřící kdysi hraběti Clarymu a vystavěla zde novou řeholní budovu s kaplí, kde byl zřízen vychovávací ústav pro dívky ze zámožných rodin dle francouzského vzoru.
 
Dne 30. června 1882 byl položen základní kámen k výstavbě nového chrámu, budovaného podle emauzského benediktina P. Ghislaina Béthuna v novogotickém slohu. Stavbu kostela Sacré Coeur vedl stavitel Ferdinand Zehengruber. Kostel byl v hrubé stavbě dokončen a vysvěcen roku 1884. Posléze se ještě zařizoval a zdobil nástěnnými malbami, které rovněž prováděli beuronští umělci. Předmětem uctívání byly ostatky Flávie Viktorie, římské mučednice, které se nacházely v kryptě kostela. Tyto ostatky věnovala kongregaci císařovna Marie Anna. Ke konci 20. století byly prostory kaple Sacre Coeur uvedeny postupnou rekonstrukcí do původního stavu.

V prostorách kaple je možné uzavřít sňatek, v kapli jsou připraveny prostory pro svatební obřad a veškeré doplňkové služby je možné upravit tak, aby vám vše vyhovovalo k maximální spokojenosti.

Park s kaplí Sacré Coeur se nachází na Smíchově, na kopci proti Mrázovce. Ještě v první polovině 19. století byla na místě parku na jižních svazích vinice. Dnes jsou v parku nové mladé stromy s upravenou loukou pro piknik. Do parku se dostanete z Drtinovy ulice nebo přímo z prvního patra nákupního centra Nový Smíchov a ze střechy obchodního domu uvidíte Prahu jak na dlani.

Provozovatel

QUIX EVENT s.r.o.

Holečkova 31
150 00 Praha 5
Tel.:
+420 602 516 626
Email:
info@sacrecoeur.cz
WWW:
sacrecoeur.cz
GPS:
50,075530 14,397776
 
Region:
Praha
Město:
Praha 5
 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí