Úvod > Co chcete dělat? > Paragliding na Kozákově

Paragliding na Kozákově

Letní sporty
Paragliding - seznamovací kurzy, pilotní kurzy, tandemové lety, půjčování setů. Lety se provádějí hlavně na domovském kopci Kozákově, ale vyloučeny nejsou ani jiné lokality jako Ješted, Zvičina, Harrachov, Rokytnice n. Jizerou, případně jiná místa v Krkonoších.

Paraglidingová škola reprezentanta ČR Miroslava Stěhuly nabízí celou škálu aktivit kolem létání na padácích, od přednášek přes ukázky ke kurzům seznamovacím nebo "k získání licence". Pro piloty s licencí je zde možné si zapůjčit vybavení. Tandemové lety nabízíme jako instruktážní nebo i formou dárkových poukazů.

Doba výcviku je stanovena, vždy po dohodě tak, aby byl den i týden maximálně využit a dva víkendové dny po kurzu mohly být použity na eventuelní nutné prodloužení výcviku zdarma. Školící pracovníci mají kvalifikaci instruktorů a inspektorů pověřených Leteckou amatérskou asociací /LAA ČR/, pověřenou správou sportovně létajících zařízení (SLZ). Výuka probíhá ve fázích teorie, názorné ukázky, přezkušování v oblasti aerodynamiky, základů meteorologie, leteckých předpisů a mechaniky letu.

Praktický výcvik probíhá dle situace na nejbližších vhodných startovištích na cvičných terénech , postupně se přechází na svahy kolem 300m., případně naviják. Při těchto letech jsou žáci naváděni radiostanicí.
 

 
Celý popis
Naposledy změněno: 7. 11. 2019