Úvod > Co chcete dělat? > Papouščí ráj u Jesenice
Příroda

Papouščí ráj u Jesenice

Chovatelské zařízení a záchrannou stanici pro exotické ptactvo najdete v Osnici nedaleko středočeské Jesenice u Prahy. V areálu je prostorné parkoviště, toalety, nechybí ani Wi-Fi anebo občerstvení.
Cílem Papouščího ráje u Jesenice je pomáhat zvířatům v nouzi. Záchranná stanice tedy poskytuje služby pro odchyt exotického ptactva, dočasnou péči o papoušky, veterinární péči, převoz zvířat a papouščí hotel.
 
Pro veřejnost slouží osvětové a výchovné pořady, poradenství a zážitkové aktivity s papoušky. Barevné krasavce si můžete nechat sednout na ruku a vyfotit se s nimi, dále je zde dostupný program „Letem světem“ – prohlídka s výkladem na 1-2 hodiny anebo program „Za branou“, kde s papoušky strávíte 3-4 hodiny.

Přijít sem můžete i na prohlídku v otevírací době Papouščího ráje. Za vstup se platí 150 Kč příspěvek na péči o papoušky. Platit je možné pouze v hotovosti.
 

Zážitkové programy

Na kukačku – dárkový poukaz na prohlídku Papouščího ráje. Cena zážitku: 150 Kč.

Papoušek na ruku – máte rádi papoušky a chcete se s nimi vyfotit? Zdejší zaměstnanci se vás ujmou a po dobu jedné hodiny s vámi zrealizují památeční fotky. Cena zážitku: 500 Kč.

Letem světem – tým Papouščího ráje pro vás připraví prohlídku s výkladem a poznáte zdejší papoušky před volierou. S týmem záchranné stanice strávíte příjemné odpoledne v podobě 1-2 hodiny. Proběhne focení momentek nebo natočení krátkého videa zdejší profi technikou. Když budete mít zájem, zapojí vás do živého vysílání na sociálních sítí online. Cena zážitku: 1 000 Kč.

Relax v papouščím ráji - osvěžte se na duši vyjímečným zážitkem, který bude doprovázen výbornou náladou v prostředí Papouščího ráje, ve kterém dominují právě ptačí mazlíčci. Cena zážitku: 1 000 Kč.

Za bránou - Někdo z týmu záchranné stanice vás rád provede, zažijete tak jedinečnou prohlídku s výkladem a poznáte místní zlatíčka před volierou. Na konci prohlídky vás čeká překvapení v podobě krásného papouška se kterým vás pracovních Papouščího ráje seznámí a společně s ním prožijete hezké chvíle. Může se stát, že řekne nějaké nevhodné slovo, ale předpokládáme, že mu to snad odpustíte. Program je koncipován na 3-4 hodiny. Cena zážitku: 3 000 Kč.

Rande s papouškem – toužíte vy sami anebo znáte někoho, kdo by chtěl zažít jedinečné zážitky s papoušky? Dostat se do bezprostřední blízkosti a zažít jak takové seznámení s papouškem probíhá? I mezi papoušky a lidmi totiž musí přeskočit jiskra. Společně s ošetřovatelem projdete všechny zdejší miláčky, které poznáte osobně a přijde chvíle, kdy na sebe uděláte oči a v tu chvíli vám papoušek přiroste k srdci a to samé cítí i papoušek. Vzájemná jiskra vás přiměje pozvat opeřenečka na rande – společně půjdete do společenské místnosti, kde vás ošetřovatel seznámí s tím, jak a správně s papouškem navázat kontakt a jak společně spolupracovat. V programu nebude chybět ani rozmluvy, hry, odměny atd. Pocítíte citové pouto, kde jeho intenzita bude dle toho, jak to mezi vámi jiskří. Doba společně strávená bude cca 3-4 hodiny. Cena zážitku: 5 000 Kč.

Den v ptačím domě - spolu s ošetřovateli strávíte v Papouščím ráji celý den, kde vás čeká bohatý program s papoušky. Ve společenské místnosti navážete kontakt s papouškem a naučíte se společné spolupráci. V programu nechybí ani rozmluvy, hry, odměny krmení atd. Pocítíte citové pouto, kde jeho intenzita bude dle toho, jak to mezi vámi jiskří. Doba programu je 8-12 hodin. Cena zážitku: 10 000 Kč.
 

Služby Papouščího ráje

  • Ubytování papouška (papouščí hotel)
  • SOS odchyt – profesionální odchyt všech druhů zvířat (zejména ptactvo)
  • Pomoc nejen papouškům v nouzi
  • Záchranné a azylové centrum pro živočichy
  • Ochrana ohrožených a handicapovaných druhů
  • Adopce ohrožených a handicapovaných druhů zvířat
  • Výchovně-vzdělávací a osvětová činnost zaměřená na ochranu přírody
  • Přeprava zvířat do velikosti středně velkých zvířat v rámci EU
 

Jak nás můžete podpořit?

Chod naší stanice je závislý na veřejnosti. Podpořte naši činnost darem na transparentní účet a pomozte nám zachraňovat zvířata v nouzi. Transparentní účet: 5668322379 / 0800.

Aktivity v okolí

Kaple Jména Panny Marie ve Zdiměřicích

Kaple Jména Panny Marie ve Zdiměřicích

Jesenice, Středočeský kraj
Pivoňkova vyhlídka v Průhonickém parku

Pivoňkova vyhlídka v Průhonickém parku

Průhonice, Středočeský kraj
Jízda na koni na Kocandě

Jízda na koni na Kocandě

Jesenice, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí