Úvod > Co chcete dělat? > Památník Mohyla míru
Památník Mohyla míru
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Kultura

Památník Mohyla míru

Památník Mohyla míru byl postaven na počest obětí Napoleonovy vítězné bitvy u Slavkova (2. 12. 1805) podle záměru kněze A. Slováka jako naplnění jeho myšlenky učinit z centra někdejšího bojiště pietní "místo světla", memento válek.
V renovovaném muzejním objektu sousedícím s památníkem mohou návštěvníci zhlédnout netradičně pojatou multimediální expozici Bitva tří císařů – Slavkov/Austerlitz 1805.

V areálu památníku probíhá každoročně na přelomu listopadu a prosince pietní akt k uctění padlých jako vyvrcholení vzpomínkových akcí k výročí bitvy.

Pobyt na Mohyle míru zpříjemňuje návštěvníkům kavárna, jejíž otevírací doba je přizpůsobena otevírací době památníku.Víceúčelový sál je využíván také k příležitostným výstavám, ale také jako přednášková síň, projekční sál a herna – dětské muzeum.

Nový pavilon otevřený roku 2010 je především multimediální expozicí, která představuje netradiční řešení: pavilon je zčásti ukryt pod zásypem zeminy, jeho exteriér modeluje symbolicky, ve zjednodušené formě dominanty slavkovského bojiště. Expozice souvisí s "druhým životem" bitvy, přiblíží slavkovskou bitvu z různých pohledů – současníků, kronikářů, vojáků i diplomatů, historiků, spisovatelů, malířů, ale i filmařů. Své místo bude má v expozici i ojedinělý příběh Mohyly míru samotné, dvousetleté tradice bitvy, tradice vzpomínkových akcí včetně tradic rekonstrukcí bitevních scén.  

K návštěvě památníku můžete využít pravidelnou městskou linku MHD – bus č. 48 z ul. Úzká – OD Tesco u hlavního nádraží do obce Prace – náves a dále 1,2 km pěšky nebo pravidelnou městskou linku MHD – bus č. 40 z ul. Úzká u hlavního nádraží do obce Sokolnice, žel. st. a dále cca 2,5 km pěšky.
Zobrazit více

Památník Mohyla Míru

Pramen Šaratice nedaleko Újezdu u Brna

Pramen Šaratice nedaleko Újezdu u Brna

Šaratice, Jihomoravský kraj
Na dostihy do Brna

Na dostihy do Brna

Brno, Jihomoravský kraj
Školní zájezdy pro děti

Školní zájezdy pro děti

Šlapanice, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Panský pivovar Sokolnice

Panský pivovar Sokolnice

Sokolnice, Jihomoravský kraj
Restaurace Wings

Restaurace Wings

Slavkov u Brna, Jihomoravský kraj
Hotel Olga ve Slavkově u Brna

Hotel Olga ve Slavkově u Brna

Slavkov u Brna, Jihomoravský kraj
Restaurace Hnízdo

Restaurace Hnízdo

Brno-Slatina, Jihomoravský kraj