ÚvodCo chcete dělat?Životní stylInstitut pro zrychlené učení Hampson na Ptýrově – English in the Garden
Životní styl

Institut pro zrychlené učení Hampson na Ptýrově – English in the Garden

Myslíte, že zdokonalovat se intenzivně v angličtině se dá jen na školní sesli před tabulí? Poznejte v našem institutu, že to jde i jinak. V bývalém statku na prahu Českého ráje zakusíte na vlastní kůži, že člověk se může během jednoho týdne hodně naučit a zároveň prožít spoustu zábavy.
Velmi intenzivní výuku angličtiny v Institutu pro zrychlené učení Hampson na Ptýrově citlivě okořenili outdoorovými aktivitami zaměřenými na sebemotivaci, osobní růst a budovaní týmu. Učíte se zde "na vlastní kůži". Sami na sobě poznáte to, co věda ví už dávno: člověk si nejvíce pamatuje ne to, co slyšel, viděl, či přečetl, ale to, co osobně zažil. A věřte, že v Hampsonu toho zažijete opravdu hodně. Samozřejmě, že vše v angličtině.

V Hampsonu znají tajemství, jak vás co nejrychleji naučit anglicky. A udělat z takového učení zábavu. Trochu vlastní magie namíchají s živou výukou v malých skupinkách a v přátelském prostředí, okoření humorem a neobvyklými zážitky. To vše sedm dní transmutují na statku z patnáctého století na prahu Českého ráje, který byl speciálně upraven na středisko pro tento způsob výuky. Základním programem Hampsonu je velmi intenzivní internátní výuka angličtiny. Mají v tomto směru tradici a vlastní metodu zrychleného učení.

Už od roku 1989 se jejich mezinárodní tým věnuje jednotlivcům i firmám, kteří znají hodnotu svého času i svých dovedností. Výuku angličtiny doplňují vlastním motivačním programem pro jednotlivce i kolektivy. A to jak v jednotlivých týdenních kurzech angličtiny, tak ve speciálních kurzech angličtiny s teambuildingem či v samostatných seminářích (rituál přechodu žhavého uhlí).

T-Mobile Olympijský běh Bakov nad Jizerou

Trasa dospělého závodu začíná a končí ve volnočasovém areálu (koupaliště). Užijte si rovinatou trať částečně v přírodě a částečně na in-line dráze. Připraveny jsou i závody pro děti.
Bakov nad Jizerou, Středočeský kraj

Tomáš Vaněk a Monika Sommerová – Koncert k roku české hudby

Koncert dvou muzikálových hvězd Tomáše Vaňka a Moniky Sommerové k roku české hudby 2024 nabídne repertoár klasických melodií, dále zazní melodie z operety Mam'zelle Nitouche a samozřejmě nejslavnější muzikálové árie nejen českých autorů.
Mnichovo Hradiště, Středočeský kraj

Hradozámecká noc na zámku Mnichovo Hradiště

Valdštejnská kostýmová slavnost.
Mnichovo Hradiště, Středočeský kraj

Bílá paní na vdávání

Divadelní představení.
Mnichovo Hradiště, Středočeský kraj

Putování za pohádkami v zámecké zahradě

Akce pro děti.
Mnichovo Hradiště, Středočeský kraj

Hřbitovní aktovky

Divadlo.
Mnichovo Hradiště, Středočeský kraj

Hand in Hand – speciální víkendové konverzační kurzy pro rodiče s dětmi

Speciální víkendové konverzační kurz pro rodiče s dětmi od osmi let. Jeho hlavním cílem je rozvoj slovní zásoby a zvýšení sebevědomí v používání jazyka jak u dospělých, tak u dětí.
Mnichovo Hradiště, Středočeský kraj

Zámek Maníkovice

Barokní lovecký zámeček s mansardovou střechou byl postaven valdštejnským stavitelem Mikulášem Raimondim v roce 1711. Později měl funkci hájovny a od poloviny 19. století v něm sídlil lesní úřad celého panství. V současné době je v soukromém vlastnictví.
Ptýrov, Středočeský kraj

Přírodní památka Skalní sruby Jizery

Jedná se o strmý sráz řeky s pseudokrasovým výklenkem, který vznikl boční erozí řeky Jizery. Na dně skalní stěny se nacházejí zvětralé vápnité pískovce.
Ptýrov, Středočeský kraj

Řemeslné kurzy a horolezecká škola v Českém ráji

Pořádáme řemeslné kurzy pro děti i dospělé. Přijďte si vyzkoušet tradiční řemesla jako je kovářství, hrnčířství, tkalcovství, košíkářství a další.
Klášter Hradiště nad Jizerou, Středočeský kraj

Inline dráha v Bakově nad Jizerou

Inline dráha je součástí areálu u koupaliště.
Bakov nad Jizerou, Středočeský kraj

Písník Bakov nad Jizerou

Přírodní vodní nádrž, která se nachází na okraji města Bakov nad Jizerou.
Bakov nad Jizerou, Středočeský kraj

Krypta Klášter Hradiště nad Jizerou

Krypta z 12. století se nachází ve zbytku klášterních budov v areálu pivovaru Klášter. Je přístupná k nahlédnutí po zapůjčení klíčů z obecního úřadu. Do krypty se schází z kláštěrní zahrady po schodech v jižní části.
Klášter Hradiště nad Jizerou, Středočeský kraj

Bývalý pivovar Klášter v Hradišti nad Jizerou

Pivovar Klášter byl založen roku 1570 v klášteře řádu cisterciáků. Ten byl zničen za husitských válek a na jeho základech vznikl zámek. V 19 století byl celý areál přestavěn na pivovar. Počátkem roku 2021 byl provoz pivovaru ukončen.
Mnichovo Hradiště, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Sportovně rekreační areál Farma Ptýrov

Penzion Farma Ptýrov nabízí stylové ubytování nad hlavní stájí a zázemí pro stanování a camping. Restaurace skýtá příjemnou atmosféru, kde se snoubí stylové prostředí, delikátní kuchyně a přátelská obsluha. Areál také nabízí jízdy na koních.
Ptýrov, Středočeský kraj

Restaurace Skála v Klášteru Hradiště nad Jizerou

Restaurace Skála pod pivovarem Klášter nabízí každý den zcela netradiční prostory pro dobrý oběd, příjemnou večeři a uspořádání nejrůznějších akcí. Zázemí naší restaurace umožňuje pohodlně obsloužit 160 hostů a nechybí ani místo pro taneční zábavu.
Klášter Hradiště nad Jizerou, Středočeský kraj

Hotel Malý Pivovar v Klášteru Hradiště nad Jizerou

Hotel Malý Pivovar v Klášter poskytuje komfortní pokoje vybavené stylovým nábytkem a dekoracemi tak, aby ladily s původními historickými prvky hotelu. Působí velice útulně a měl by uspokojit i ty nejnáročnější návštěvníky.
Klášter Hradiště nad Jizerou, Středočeský kraj

Restaurace U Kvapilů

Restaurace U Kvapilů se nachází v klidné čtvrti města Mnichovo Hradiště, nedaleko vlakové nádraží. Restaurace nabízí široký výběr klasických hotových jídel, minutkovou kuchyni a také služby veřejného stravování s rozvozem jídel až do domu.
Mnichovo Hradiště, Středočeský kraj

Podzámecká restaurace Mnichovo Hradiště

Podzámecká restaurace Mnichovo Hradiště je útulnou stylovou restaurací v bezprostřední blízkosti mnichovohradišského zámku. Součástí objektu je plně vybavený apartmán.
Mnichovo Hradiště, Středočeský kraj

Penzion a restaurace U Mydlářů

Nově vybudovaný pension rodinného typu se nachází v Mnichově Hradišti nedaleko Mladé Boleslavi. Tato výhodná poloha v atraktivním regionu se nabízí k pohodlnému ubytování při služebních cestách, ale i rekreačních pobytech spojených s výlety do Českého ráje.
Mnichovo Hradiště, Středočeský kraj

Občerstvení letadlo u dálnice D10

Občerstvení Letadlo je odpočívadlo, které se nachází u Bakova nad Jizerou na dálnici D10, ve směru od Prahy na Liberec. Interiér letadla prošel náročnou rekonstrukcí a návštěvníci se mohou těšit na pokrmy uvařené přímo v místní kuchyni.
Bakov nad Jizerou, Středočeský kraj

Agarden restaurant v Českém ráji

Agarden restaurant najdete v citlivě zrekonstruovaném venkovském objektu naproti baroknímu kostelu sv. Václava přímo na návsi malé vesničky Boseň, která leží na hranici Českého ráje.
Boseň, Středočeský kraj