Úvod > Co chcete dělat? > Letní sporty > Přístav Praha Smíchov – ochranný přístav na Vltavě
Letní sporty

Přístav Praha Smíchov – ochranný přístav na Vltavě

Smíchovský přístav byl vybudován na smíchovské straně Vltavy mezi lety 1899–1903 jako ochranný vorový přístav. Dnes se na jeho místě nachází přístav malých plavidel, tábořiště karavanů a sportovní plochy.

Smíchovský přístav má statut veřejného přístavu s celoročním, časově neomezeným provozem. Je tvořen přístavním bazénem o rozloze 13,8 ha na levém břehu Vltavy v říčním km 57,24 – 55,54 a přilehlou pozemní částí o výměře 14,3 ha.

Přístaviště je již po dlouhá desetiletí malým městem ve městě. Poklidné hausbóty se střídají s nákladními loděmi, občas propluje okolo člun Městské policie, která zde má svoji říční služebnu. Přístav je základnou komunitě fanoušků a nadšenců, kterou tvoří tisíce vodáků a vyznavačů vodní plavby. Jako jeden z mála v ČR má přístav Smíchov statut ochranného přístavu“ – při zastavení plavby v důsledku velké vody nebo ledových ker (tzv. ledochodů) plní funkci ochrannou pro obchodní a osobní lodě bez pasažérů s bezpečným výstupem a nástupem pro posádky plavidel.

Vjezd do smíchovského přístavu z řeky je možný v jeho severní části, vjezd na vtoku v jižní části uzavírají hradidla. Část přístavu slouží jako kotviště rekreačních plavidel plovoucích zařízení. Levý břeh přístavního bazénu, částečně vybavený svislou stěnou z ocelových štětovnic o délce cca 600 m, slouží především pro nákladní plavbu a komerční provoz přístavu, zejména pro překládku mezi vodní a silniční dopravou. Levý břeh mezi přístavním bazénem a Strakonickou ulicí tvoří břehovou část využívanou převážně jako sklady, kanceláře, překladní plochy a areálové komunikace. Mezi jižním napojením přístavního bazénu na řeku a přístavní zdí jsou v částech se šikmým břehem situována stanoviště pro rekreační plavidla a plovoucí zařízení.

Vánoční jarmark na Andělu

Na Andělu naleznete kvalitní zboží, kterým uděláte radost svým blízkým či sami sobě. Můžete se těšit na prodej předmětů s vánoční tematikou a typické vánoční občerstvení.
Praha 5, Praha

Čertohráček aneb Mikulášský víkend s Cyklohráčkem

Dětský výletní vlak Cyklohráček, který jezdí v sezoně z Prahy přes Okoř do Slaného, bude v sobotu 3. a 4. prosince jezdit po Praze a jejím okolí i s Mikulášovou družinou.
Praha 5, Praha

Mikulášské jízdy v Praze

Na návštěvníky čekají oblíbené jízdy výletním vlakem Cyklohráček a parního vlaku po Praze i okolí.
Praha 5, Praha

Vyrobte si perličkovou ozdobu

Přijďte na Vyšehrad mezi 14 a 17 hodinou a vyrobte si vlastní vánoční ozdobu s lektorem z firmy Rautis.
Praha 2, Praha

Aktivity v okolí

Lanové centrum v Areálu Císařská louka

Nový adrenalinový sport, který spojuje obratnost a fyzickou náročnost v 8m výšce.
Praha 5, Praha

Půjčovna lodiček na Smíchově

Na Smíchově si kromě tradičních pramic můžete půjčit třeba motorový člun nebo výletní vor i s grilem.
Praha 5, Praha

Boatago Praha – pronájem lodí s kapitánem

Pronajměte si rekreační loď s kapitánem v Praze a užijte si soukromou plavbu. Na loď si můžete vzít vlastní občerstvení nebo využít nabídky lodního baru. Po domluvě s kapitánem je možné vyzkoušet si řízení lodi.
Praha 5, Praha

Lukostřelba v areálu Císařská louka

Lukostřelba dodává klid a pohodu, vyžaduje schopnost koncentrace.
Praha, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Praguecamp na Císařské louce

Jedinečně umístěný a mnoha lety prověřený kemp se nachází na jednom z pražských ostrovů jen 1 km od centra Prahy. Příjemné ubytování v klidném prostředí poskytuje zázemí všem typům cestovatelů, ať už cestujete obytným autem, karavanem nebo jen se stanem nebo batohem.
Praha 5, Praha

Caravan Park Camping Císařská louka Praha

Caravan Park nabízí možnost kempování s karavanem, obytným vozem nebo stanem. Camp je celý oplocený a plně vybavený. Prostor kempu je hlídaný, máme travnaté plochy k rekreaci a sportu a tiché prostředí oddělené z obou stran Vltavou.
Praha 5, Praha

Houseboat botel Lofi – netradiční ubytování v srdci Prahy

Unikátní houseboat nabízí opravdový komfort. Spodní palubu tvoří přední a zadní terasa, široké ochozy a z velké části prosklená přední nástavba. Pro zájemce je tak připravena forma jedinečného ubytování v privátním luxusu se strategickým umístěním v blízkosti historického centra Prahy.
Praha 4, Praha

Restaurace Rest. sním či jím

Restaurace Rest. se nachází na Podolském nábřeží, na pravém břehu Vltavy pod Vyšehradem.
Praha 4, Praha