Úvod > Co chcete dělat? > Zážitky > Northern Hikes – zážitkové výlety v Českém Švýcarsku
Labský kanon
Zážitky

Northern Hikes – zážitkové výlety v Českém Švýcarsku

Northern Hikes pořádá výlety do Českého Švýcarska, klenotu na samém severu České Republiky. Mottem společnosti je provozovat ekologickou turistiku přívětivou k přírodě (malé skupiny, žádné autobusy, méně známé cíle), která vás bude bavit. Výlety se pořádají každý den, od úterý do neděle.

Tým Northern Hikes tvoří lidé, kteří se v Českém Švýcarsku narodili, vyrostli v něm a skvěle ho znají. Dostanete se s nimi do míst, která by vám jinak nejspíš zůstala skrytá. Jde o místa se silnou tradicí a historií, která však zůstávají spíše neznámá a díky tomu si zachovávají stále svou pravou tvář. Vezmou vás však i k populárním památkám jako Pravčická brána nebo soutěsky Kamenice, která prostě nemůžete vynechat. 

Každý den, od úterý do neděle, se pořádá jeden výlet, stačí si jen vybrat z nabídky. Každý výlet nabízí vyladěnou kombinaci zážitku a procházky v přírodě. Cena výletu zahrnuje místního průvodce po celý den, vstupné do objektů nebo přírodních lokalit a dopravu z nástupních míst a zpět.

  • Pravčická brána a soutěsky Kamenice: skvělá možnost, jak poznat dvě nej z národního parku jen za jeden den. Nabitý výlet kombinuje návštěvu Pravčické brány, symbolu národního parku a druhé nejoblíbenější atrakce – poklidné projížďky lodičkami v romantickém kaňonu řeky Kamenice. Začnete prohlídkou městečka Hřensko, turistického centra Českého Švýcarska. Odtud pak vystoupáte lesní cestou až dominantě národního parku – Pravčické bráně. Dechberoucí výhledy do okolí jsou tou pravou odměnou za zdolání skalních schodů. V klidu si projdete okolí Brány, občerstvíte se a vyrazíte dál po naučné stezce. Průvodce vás seznámí s historií tvorby skalních věží a dalšími zajímavostmi na trase. Po asi dvou hodinách procházky lesem dojdete na Mezní Louku, kde je další možnost občerstvit se a načerpat síly. V posledním úseku vás čeká sestup do kaňonu Kamenice, procházka soutěskami a nalodění na lodičky, kde vám převozník humorně povypráví o rozmanitých skalních útvarech. Projížďka spojuje romantiku s netradičním pohledem na okolní přírodu a je opravdovým zážitkem pro každého.
  • Děčínskou historií: Děčín je krásné malé město protkané celou řadou příběhů. V této historicky laděné prohlídce vás průvodci seznámí s královským středověkem, kdy město zažilo svůj rozkvět díky rodu Thunů, válečnou minulostí i událostmi při ničivých povodních z nedávných let. Díky sadě unikátních fotografií budete mít možnost nevšední formou s námi vše znovu prožít. Děčínský zámek je jedním z nejnavštěvovanějších cílů v kraji. Zámecký komplex si prohlédnete z návštěvní trasy "Barokních perly", který vás provede exteriéry a zahradami. Na zámek navazuje Růžová zahrada, která je v letních měsících pravým kvetoucím klenotem města. Stejně jako šlechtici chodící na své modlitby i vy sejdete krytou pasáží do kostela Povýšení sv. Kříže, kde bude výlet prohlídkou barokního umění zakončen.
  • Lesním údolím za pivními speciály: už po cestě do Kyjova, malebné vísky na okraji národního parku, se můžete kochat krásnou krajinou a typickými domy s podstávkou. Vystoupíte krátce před Kyjovem a vydáte se do údolí říčky Křinice, která líně plyne pod mocnými pískovcovými stěnami. Po lesní stezce sejdete až k jeskyňce Vinný sklep, ve které je v zimě možné pozorovat ledovou výzdobu. V létě zas připomene, jak chladno může v pískovcích být i v parném dni. Poté na vás čeká samotné Kyjovské údolí. Pohodlná lesní cesta nás povede proti proudu říčky Křinice, která svými meandry pod skalami vytváří úchvatnou podívanou. Po prohlídce údolí se projedete do městečka Krásná Lípa. Vychutnáte si dobroty v pivovarské restauraci, okusíte světlý speciál Falkenštejn a k pivu si dáte typická jídla z místních surovin. Výlet zakončí krátká historická prohlídka městečka.
  •  Lodí do Českého Švýcarska: hodinová vyhlídková plavba z Děčína do Hřenska je kombinací zážitku a stylové dopravy do národního parku. Cestou uvidíte strmé skalní masivy Labského kaňonu spadající až k hladině a lemující tok řeky Labe. Po příjezdu do vesničky Hřensko, sloužící jako východisko výprav do Českého Švýcarska, se vydáte lesní stezkou vinoucí se podél říčky Kamenice až k přístavišti lodiček. Nalodíte se na dvacetiminutovou plavbu a převozník nám zpříjemní cestu svým vtipným výkladem. Hned po výstupu máte možnost občerstvení a posezení u místního kiosku. Dále budete pokračovat lesní cestou, až po chvíli přijdete k druhému přístavišti u Divoké soutěsky. Ta platí za jedno z nejkrásnějších míst národního parku. Při proplouvání se pokocháte nedotčenou přírodou, vonícím lesem a okusíte tak atmosféru divočiny národního parku. Na konci trasy se ještě krátce projdete k rozcestí, kde na vás už bude čekat řidič a rozveze vás zpět na nástupní místa.
  • Sklářské pece a skalní hrad Sloup v Čechách: vydejte se do sklárny v Lindavě – uvidíte, jak se pod rukami zkušených sklářských mistrů mění tekutá žhavá hmota v křehkou krásu. Z ochozu sklárny budete pozorovat práci u hlavní pece a poté projdete přímo za provozu brusírnou skla. Od průvodce se dozvíte zajímavosti o celém procesu výroby. Poté se v klidu usadíte ve stylové sklářské krčmě a poobědváte typická česká jídla. V krčmě máte možnost si přímo vyzkoušet jednoduché foukání skla, které zvládne každý. Domů si tak s sebou odvezete vlastnoručně vyrobenou vázu jako originální suvenýr. Po sklárně si prohlédnete nedaleký skalní hrad Sloup, protkaný síti malých chodeb a světniček. Průvodce vás seznámí s historií hrádku a jeho pověstmi a dovede vás do přilehlého lesního divadla. Po krátcé prohlídce divadla vyjdete k rozhledně a výlet zakončíme panoramatickými rozhledy na celé Lužické hory.
  • Pohádkové Tiské stěny a výroba piva Březňák: vyberte si, čím vás národní přírodní památka Tiské stěny zaujme – budou to bizarní tvary skalních věží, průchody a cestičky skalního města nebo rozhledy do dálky z upravených vyhlídek ? V Tisé je lehké strávit i dvě hodiny a proto vás průvodci provedou těmi nejzajímavějšími zákoutími. Po obědě se pojedete do 40 minut vzdáleného Velkého Března, kde nás čeká další nevšední zážitek. Prohlídka místního pivovaru patří k tomu nejzajímavějšímu nejen pro každého pivaře. Projdete si celý výrobní proces piva a nahlédnete do původních prostor pivovaru. S následující ochutnávkou piva Březňák si určitě lehce poradíte. A to nejlepší nakonec – nelámejte si hlavu s řízením, domů vás přeci odvezou průvodci.
  • Skalním městem k historické rozhledně: méně známá trasa pro milovníky přírody a pěší turistiky. Skalní město v Tisé je právem národní přírodní památkou. Po příjezdu objevíte stovky rozmanitých tvarů, průlezů, věží a tunelů při procházce mezi pískovci. Krásné výhledy do okolí z vrcholů skal jsou odměnou za zdolání schodů vytesaných do pískovce. Ani dvě hodiny vám možná nebudou stačit na to, abyste prozkoumali všechna zákoutí. Po občerstvení sestoupíte lesem do oázy klidu, osady Ostrov, na samé hranici s Německem. Odtud můžete pozorovat horolezce zdolávající skalní věže a přitom si vychutnat jedinečný klid tohoto místa. Můžete se občerstvit u piva nebo domácí polévky. Z Ostrova se vydáte na dvouhodinový pochod směrem k dominantě celého kraje – rozhledně Děčínský Sněžník. Kamenná rozhledna stará 150 let nabízí výjimečný pohled do širokého okolí z jediné stolové hory v České Republice.

Provozovatel

Northern Hikes

Křížová 16
405 02 Děčín
Tel.:
+420 730 962 221
Email:
info@northernhike...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.northernhikes...
GPS:
50,779645 14,213718
 
Region:
Ústecký kraj
Oblast:
České Švýcarsko
Město:
Děčín
Tipy na výlet:
Děčín a okolí
 

Vstupné

Cena: 1 190 Kč

Poznámka: Cena výletů: Pravčická brána a soutěsky Kamenice 1190 Kč. Děčínskou historií: 390 Kč. Lesním údolím za pivními speciály 1190 Kč. Lodí do Českého Švýcarska 990 Kč. Sklářské pece a skalní hrad Sloup 1190 Kč. Pohádkové Tiské stěny a výroba piva Březňák 990 Kč. Skalním městem k historické rozhledně 890 Kč.

 

Časová náročnost

8,0 hodin

 
 

Ježíškova pošta na děčínském zámku

Napište dopis Ježíškovi a přijďte ho vhodit do kouzelné truhly v zahradách děčínského zámku.
Děčín, Ústecký kraj

2. adventní koncert na zámku Děčín

SoliDeo – 2. adventní koncert.
Děčín, Ústecký kraj

Co když přijede kníže?

Co když přijede kníže? Aneb pomozte nám přichystat Vánoce u Thunů.
Děčín, Ústecký kraj

Česko zpívá koledy

V dalším ročníku akce pořádané regionálním Deníkem si opět můžete zazpívat nejznámější české koledy i na zámku.
Děčín, Ústecký kraj

Vánoční tančírna

Vánoční tančírna manželů Rottenbornových.
Děčín, Ústecký kraj

3. adventní koncert na zámku Děčín

Guitar Arte Trio – 3. adventní koncert.
Děčín, Ústecký kraj

Adventní trh na zámku Děčín

Tradiční adventní trh na zámeckém nádvoří.
Děčín, Ústecký kraj

Nordic Walking na Labskou vyhlídku

Pohodový výlet s Nordic Walking pro každého, kdo se rád hýbe, poznává nová místa. Vhodné i pro ty, co k výletování nemají parťáky, u nás je poznáte.
Děčín, Ústecký kraj

Rodinná únikovka v Děčíně – Útěk ze zakletého města

Online úniková hra pro děti i dospělé. Prozkoumejte krásy města, řešte hádanky a odhalte tajemství. Interaktivní zážitek plný dobrodružství a spolupráce.
Děčín, Ústecký kraj

Svatba na děčínském zámku

Proměnit vaši vysněnou svatbu ve skutečnost je snazší, než si myslíte. Díky krásnému prostředí a našim službám se Váš svatební den stane nezapomenutelným.
Děčín, Ústecký kraj

Úniková hra Rozpolcený rytíř na zámku v Děčíně

Zažijte jedinečnou atmosféru historické únikové hry přímo na zámku v Děčíně! Můžete se těšit na příběh o tajemném rytíři Zikmundovi Děčínském z Vartenberka, který vás zavede až do dob konce křižácko-husitských válek. Podaří se vám nalézt rytířem ukryté relikvie?
Děčín, Ústecký kraj

Secesní kašna v Děčíně

Na Masarykově náměstí v Děčíně se nachází secesní kašna z roku 1907. Od roku 2022 prochází rozsáhlou rekonstrukcí, která má být dokončena na konci roku 2023. Na kašnu se mají vrátit i sochy.
Děčín, Ústecký kraj

Růžová zahrada na zámku v Děčíně – uzavřeno z důvodu rekonstrukce

Růžová, kdysi Lóžová, zahrada byla založena na konci 17. století během velké barokní přestavby děčínského zámku za hraběte Maxmiliána Thuna. Je jedním z nejkrásnějších míst na Děčínském zámku. V letech 2023-25 zde probíhá rekonstrukce.
Děčín, Ústecký kraj

Kurzy potápění Agnico v Děčíně

Kurzy potápění všech úrovní od ochutnávacích ponorů na zkoušku až k profesionálním certifikacím.
Děčín, Ústecký kraj

Gloriet v Růžové zahradě zámku Děčín

Raně barokní dvoupatrová nezastřešená stavba se sochami, lvy a erby zdobí Růžovou zahradu zámku Děčín. Stěny prolamují otevřené arkády. Je přístupná po dvouramenném schodišti, z horní terasy přímým schodištěm. Autorem sochařské výzdoby je A. F. Kitzinger.
Děčín, Ústecký kraj

Zámek Děčín – zámek s monumentální barokní konírnou

Zámek Děčín, ležící nad soutokem Labe a Ploučnice, patří mezi nejvýznamnější historické památky severních Čech. Zámek okouzlí návštěvníky především tehdejší nejznámější rosarií v habsburské monarchii Růžovou zahradou a monumentální barokní konírnou. Otevřené je také revitalizované jižní křídlo.
Děčín, Ústecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace a apartmány U růžové zahrady v Děčíně

Restaurace v blízkosti centra Děčína nabízí jak místo k posezení uvnitř, tak na venkovní terase. Specialitou kuchyně jsou česká kuchyně, burgery, pizzy, saláty, těstoviny.
Děčín, Ústecký kraj

Ubytování U Pekaře

Ubytování U Pekaře se nachází přímo v historickém jádru města Děčín v CHKO Labské pískovce.
Děčín, Ústecký kraj

Hotel Česká Koruna

Hotel Česká Koruna se nachází v centru města Děčín v klidné zóně, nedaleko zámku. Děčín je ideálním výchozím místem pro výlety do Českého švýcarska a oblasti Labských pískovců a bývá nazýván jako „Brána severních Čech“.
Děčín, Ústecký kraj

Ubytování na děčínském zámku

Chcete okusit neopakovatelnou atmosféru noci na zámku? Nyní máte možnost ubytovat se přímo v jeho areálu. V prostorách bývalého hlediště barokní jízdárny se nachází útulný apartmán pro čtyři osoby a jeden dvojlůžkový pokoj.
Děčín, Ústecký kraj

Coffee & books Děčín

Jsme křižovatkou lidských srdcí. Jsme místo, kde jste hrdiny románu svého života. Přijďte – máme vás rádi.
Děčín, Ústecký kraj

Aparthotel Faust

Nabízíme ubytování přímo v centru města Děčín u Zámeckého rybníka.
Děčín, Ústecký kraj

Prosecco Děčín

Přijďte zažít Itálii do příjemného bistra, vinárny a kavárny Prosecco v srdci města. Jsme místem setkávání přátel i rodiny, firemních večírků a degustací, ideálním prostředním na první rande i výletním cílem cyklistů a turistů. Vyberete si ze široké škály Prosecca!
Děčín, Ústecký kraj

Café Freska v Děčíně

Kavárna v krásných jižních zahradách zámku Děčín. Najdete zde výběrovou kávu Nord Beans, obložené sendviče, domácí limonádu i skvělé dezerty. V historickém interiéru se můžete při pití kávy kochat nádhernými freskami.
Děčín, Ústecký kraj