Úvod > Co chcete dělat? > Northern Hikes – zážitkové výlety v Českém Švýcarsku
Zážitky

Northern Hikes – zážitkové výlety v Českém Švýcarsku

Northern Hikes pořádá výlety do Českého Švýcarska, klenotu na samém severu České Republiky. Mottem společnosti je provozovat ekologickou turistiku přívětivou k přírodě (malé skupiny, žádné autobusy, méně známé cíle), která vás bude bavit. Výlety se pořádají každý den, od úterý do neděle.

Tým Northern Hikes tvoří lidé, kteří se v Českém Švýcarsku narodili, vyrostli v něm a skvěle ho znají. Dostanete se s nimi do míst, která by vám jinak nejspíš zůstala skrytá. Jde o místa se silnou tradicí a historií, která však zůstávají spíše neznámá a díky tomu si zachovávají stále svou pravou tvář. Vezmou vás však i k populárním památkám jako Pravčická brána nebo soutěsky Kamenice, která prostě nemůžete vynechat. 

Každý den, od úterý do neděle, se pořádá jeden výlet, stačí si jen vybrat z nabídky. Každý výlet nabízí vyladěnou kombinaci zážitku a procházky v přírodě. Cena výletu zahrnuje místního průvodce po celý den, vstupné do objektů nebo přírodních lokalit a dopravu z nástupních míst a zpět.

  • Pravčická brána a soutěsky Kamenice: skvělá možnost, jak poznat dvě nej z národního parku jen za jeden den. Nabitý výlet kombinuje návštěvu Pravčické brány, symbolu národního parku a druhé nejoblíbenější atrakce – poklidné projížďky lodičkami v romantickém kaňonu řeky Kamenice. Začnete prohlídkou městečka Hřensko, turistického centra Českého Švýcarska. Odtud pak vystoupáte lesní cestou až dominantě národního parku – Pravčické bráně. Dechberoucí výhledy do okolí jsou tou pravou odměnou za zdolání skalních schodů. V klidu si projdete okolí Brány, občerstvíte se a vyrazíte dál po naučné stezce. Průvodce vás seznámí s historií tvorby skalních věží a dalšími zajímavostmi na trase. Po asi dvou hodinách procházky lesem dojdete na Mezní Louku, kde je další možnost občerstvit se a načerpat síly. V posledním úseku vás čeká sestup do kaňonu Kamenice, procházka soutěskami a nalodění na lodičky, kde vám převozník humorně povypráví o rozmanitých skalních útvarech. Projížďka spojuje romantiku s netradičním pohledem na okolní přírodu a je opravdovým zážitkem pro každého.
  • Děčínskou historií: Děčín je krásné malé město protkané celou řadou příběhů. V této historicky laděné prohlídce vás průvodci seznámí s královským středověkem, kdy město zažilo svůj rozkvět díky rodu Thunů, válečnou minulostí i událostmi při ničivých povodních z nedávných let. Díky sadě unikátních fotografií budete mít možnost nevšední formou s námi vše znovu prožít. Děčínský zámek je jedním z nejnavštěvovanějších cílů v kraji. Zámecký komplex si prohlédnete z návštěvní trasy "Barokních perly", který vás provede exteriéry a zahradami. Na zámek navazuje Růžová zahrada, která je v letních měsících pravým kvetoucím klenotem města. Stejně jako šlechtici chodící na své modlitby i vy sejdete krytou pasáží do kostela Povýšení sv. Kříže, kde bude výlet prohlídkou barokního umění zakončen.
  • Lesním údolím za pivními speciály: už po cestě do Kyjova, malebné vísky na okraji národního parku, se můžete kochat krásnou krajinou a typickými domy s podstávkou. Vystoupíte krátce před Kyjovem a vydáte se do údolí říčky Křinice, která líně plyne pod mocnými pískovcovými stěnami. Po lesní stezce sejdete až k jeskyňce Vinný sklep, ve které je v zimě možné pozorovat ledovou výzdobu. V létě zas připomene, jak chladno může v pískovcích být i v parném dni. Poté na vás čeká samotné Kyjovské údolí. Pohodlná lesní cesta nás povede proti proudu říčky Křinice, která svými meandry pod skalami vytváří úchvatnou podívanou. Po prohlídce údolí se projedete do městečka Krásná Lípa. Vychutnáte si dobroty v pivovarské restauraci, okusíte světlý speciál Falkenštejn a k pivu si dáte typická jídla z místních surovin. Výlet zakončí krátká historická prohlídka městečka.
  •  Lodí do Českého Švýcarska: hodinová vyhlídková plavba z Děčína do Hřenska je kombinací zážitku a stylové dopravy do národního parku. Cestou uvidíte strmé skalní masivy Labského kaňonu spadající až k hladině a lemující tok řeky Labe. Po příjezdu do vesničky Hřensko, sloužící jako východisko výprav do Českého Švýcarska, se vydáte lesní stezkou vinoucí se podél říčky Kamenice až k přístavišti lodiček. Nalodíte se na dvacetiminutovou plavbu a převozník nám zpříjemní cestu svým vtipným výkladem. Hned po výstupu máte možnost občerstvení a posezení u místního kiosku. Dále budete pokračovat lesní cestou, až po chvíli přijdete k druhému přístavišti u Divoké soutěsky. Ta platí za jedno z nejkrásnějších míst národního parku. Při proplouvání se pokocháte nedotčenou přírodou, vonícím lesem a okusíte tak atmosféru divočiny národního parku. Na konci trasy se ještě krátce projdete k rozcestí, kde na vás už bude čekat řidič a rozveze vás zpět na nástupní místa.
  • Sklářské pece a skalní hrad Sloup v Čechách: vydejte se do sklárny v Lindavě – uvidíte, jak se pod rukami zkušených sklářských mistrů mění tekutá žhavá hmota v křehkou krásu. Z ochozu sklárny budete pozorovat práci u hlavní pece a poté projdete přímo za provozu brusírnou skla. Od průvodce se dozvíte zajímavosti o celém procesu výroby. Poté se v klidu usadíte ve stylové sklářské krčmě a poobědváte typická česká jídla. V krčmě máte možnost si přímo vyzkoušet jednoduché foukání skla, které zvládne každý. Domů si tak s sebou odvezete vlastnoručně vyrobenou vázu jako originální suvenýr. Po sklárně si prohlédnete nedaleký skalní hrad Sloup, protkaný síti malých chodeb a světniček. Průvodce vás seznámí s historií hrádku a jeho pověstmi a dovede vás do přilehlého lesního divadla. Po krátcé prohlídce divadla vyjdete k rozhledně a výlet zakončíme panoramatickými rozhledy na celé Lužické hory.
  • Pohádkové Tiské stěny a výroba piva Březňák: vyberte si, čím vás národní přírodní památka Tiské stěny zaujme – budou to bizarní tvary skalních věží, průchody a cestičky skalního města nebo rozhledy do dálky z upravených vyhlídek ? V Tisé je lehké strávit i dvě hodiny a proto vás průvodci provedou těmi nejzajímavějšími zákoutími. Po obědě se pojedete do 40 minut vzdáleného Velkého Března, kde nás čeká další nevšední zážitek. Prohlídka místního pivovaru patří k tomu nejzajímavějšímu nejen pro každého pivaře. Projdete si celý výrobní proces piva a nahlédnete do původních prostor pivovaru. S následující ochutnávkou piva Březňák si určitě lehce poradíte. A to nejlepší nakonec – nelámejte si hlavu s řízením, domů vás přeci odvezou průvodci.
  • Skalním městem k historické rozhledně: méně známá trasa pro milovníky přírody a pěší turistiky. Skalní město v Tisé je právem národní přírodní památkou. Po příjezdu objevíte stovky rozmanitých tvarů, průlezů, věží a tunelů při procházce mezi pískovci. Krásné výhledy do okolí z vrcholů skal jsou odměnou za zdolání schodů vytesaných do pískovce. Ani dvě hodiny vám možná nebudou stačit na to, abyste prozkoumali všechna zákoutí. Po občerstvení sestoupíte lesem do oázy klidu, osady Ostrov, na samé hranici s Německem. Odtud můžete pozorovat horolezce zdolávající skalní věže a přitom si vychutnat jedinečný klid tohoto místa. Můžete se občerstvit u piva nebo domácí polévky. Z Ostrova se vydáte na dvouhodinový pochod směrem k dominantě celého kraje – rozhledně Děčínský Sněžník. Kamenná rozhledna stará 150 let nabízí výjimečný pohled do širokého okolí z jediné stolové hory v České Republice.

Provozovatel

Northern Hikes

Křížová 16
405 02 Děčín
Tel.:
+420 730 962 221
Email:
info@northernhike...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.northernhikes...
GPS:
50,779645 14,213718
 
 

Vstupné

Cena: 1 190 Kč

Poznámka: Cena výletů: Pravčická brána a soutěsky Kamenice 1190 Kč. Děčínskou historií: 390 Kč. Lesním údolím za pivními speciály 1190 Kč. Lodí do Českého Švýcarska 990 Kč. Sklářské pece a skalní hrad Sloup 1190 Kč. Pohádkové Tiské stěny a výroba piva Březňák 990 Kč. Skalním městem k historické rozhledně 890 Kč.

 

Časová náročnost

8,0 hodin

 
 
1.4.
30.10.
Dětské prohlídky na zámku Děčín

Dětské prohlídky na zámku Děčín

Děčín, Ústecký kraj
14.7.
Svaté neřesti

Svaté neřesti

Děčín, Ústecký kraj
11.8.
Žalman & Spol.

Žalman & Spol.

Děčín, Ústecký kraj
19.8.
Radúz a Mahulena

Radúz a Mahulena

Děčín, Ústecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Česká Koruna

Hotel Česká Koruna

Děčín, Ústecký kraj
Ubytování na děčínském zámku

Ubytování na děčínském zámku

Děčín, Ústecký kraj
Coffee & books Děčín

Coffee & books Děčín

Děčín, Ústecký kraj