Návštěvnické centrum bude v budově na náměstí Republiky v
Jáchymově, která musí projít náročnou rekonstrukcí, která na jaře 2025 již běží dle plánu. Město finišuje projektovou dokumentaci. Měšťanský dům je od roku 1958 památkově chráněn.
Dle posouzení Národního památkového ústavu má dům nebývale vysokou měrou dochovaných historických konstrukcí a uměleckořemeslných detailů z počátku 16. století.
Další návštěvnické centrum má vzniknout v
Krupce a další čtyři na německé straně hranice.