Úvod > Co chcete dělat? > Návštěvnické centrum dřevařství neboli Dřevák na Modravě
Příroda

Návštěvnické centrum dřevařství neboli Dřevák na Modravě

Stálá interaktivní expozice, která návštěvníka uvede do tajů vlastností dřeva. Mimo interaktivní expozici nabízí návštěvnické centrum aktivní účast v zážitkové dílně při tvorbě předmětů ze dřeva a levné, ale přitom velmi kvalitní ubytování v jednom apartmánu a dvou pokojích (čtyř a šestilůžkovém).

Návštěvnické centrum dřevařství vám nabídne komplex neobvyklých zážitků, se kterými se jinde nesetkáte. Všechny zážitky jsou směřovány k jedinému materiálu a tím je dřevo. Se dřevem se setkáváme celý život.

Záměrem tohoto návštěvnického centra je ukázat návštěvníkovi, co všechno dřevo pod vlivem různých nástrojů, energií a podmínek „dokáže“. Našim cílem je, aby návštěvníci z našeho návštěvnického centra odcházeli s pocitem, „že dřevo je skvělý a nádherný materiál a dělal jsem chybu, že jsem se jím ve svém životě víc neobklopoval“.

Dřevák nabízí především netradiční způsob, jak se seznámit se dřevem, jeho vlastnostmi a využitím. Malí i velcí si mohou vyzkoušet omalovat dřevěného ptáčka dle předlohy, nebo zcela podle vlastní fantazie.

Poznejte a ovládněte třeba hru na tajemný hudební nástroj hůkadlo.

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar Layer – Pivovar Modrava

Pivovar Layer – Pivovar Modrava

Modrava, Plzeňský kraj
Klostermannova chata na Modravě

Klostermannova chata na Modravě

Modrava, Plzeňský kraj
U všech kukaček

U všech kukaček

Modrava, Plzeňský kraj