Úvod > Co chcete dělat? > Rodinný pivovar Švihov u Želivky
Gurmánská turistika

Rodinný pivovar Švihov u Želivky

Kousek od Lokte najdete Rodinný pivovar Švihov. Anna a Martijn přebudovali rozpadlý statek a je to krása. Martijn vaří pivo podle starých holandských a belgických receptur. Přijeďte si poslechnout příběh o tom, jak vznikl za časů korony nový česko-holandský minipivovar u Želivky.
U nás se zastavil čas a tu atmosféru ani korona nedokázala zdolat. V pivovaru spolu pracujeme rodina a kamarádi a budujeme místo, kde je všem dobře, rodinám, kamarádům, seniorům, vám, i nám. Ochutnáte a domů si odvezete belgické a holandské speciály a spousty místních dobrot z farmářského obchodu. Posedíte s námi v pivním klubu-na terase, děcka nadchneme italskou točenou zmrzkou.

U nás posedíte, popovídáte, dáte si něco na zub a dozvíte se třeba o tom, jak pěstujeme houby na mlátě, co je to za pivo to naše unikátní Švihadlo, které se jinde nevaří, projdete se kolem Želivky, pěšky, nebo na kole. Pivovar jsme postavili v krásné přírodě a kousek od nás můžete s dětmi navštívit Včelí svět, Vodní dům, Vlašimský zámek, ParaZoo, nebo Zručský zámek.

Přesně podle jedné z nich z 19. století je jejich signaturní Švihadlo. Ale ve hře jsou také jejich dědečkové. Ten český, Tomáš, začal v roce 2019 s budováním pivovaru, který pojmenovali podle nedaleké vodní nádrži. Holandský dědeček Gerard se zase vrhnul na pěstování bylin a ovoce. V Němčicích provozují také s kamarádkou Evou farmářský obchod. K pivu, které je v restauraci na čepu, si můžete dát vždy nějaké denní jídlo. Svůj Švihlý krám s výčepem mají i v Praze na Korunní.
 
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Tábořiště U Kouzelníka v Kácově

Tábořiště U Kouzelníka v Kácově

Kácov, Středočeský kraj
Pivovar Hubertus Kácov

Pivovar Hubertus Kácov

Kácov, Středočeský kraj
Penzion a restaurace U řeky

Penzion a restaurace U řeky

Ledeč nad Sázavou, Kraj Vysočina