Úvod > Co chcete dělat? > Naučná stezka Vodnické vycházky
Příroda

Naučná stezka Vodnické vycházky

Naučná stezka Vodnické vycházky se nachází na území mikroregionů Malé Posázaví a Ladův kraj. Má 13 zastavení a lze ji rozdělit na tři samostatné části. Na trase vás čekají informační tabule, odpočinková místa a dětská hřiště.
Stezku lze rozdělit na tři samostatné části. První část vede z Ondřejova do obce Kaliště. Na trase dlouhé 3,5 km na vás čekají ilustrace Josefa Lady, ale i interaktivní prvky pro předškolní děti. Trasa končí v Kališti na návsi, kde je dětské hřiště.

Druhá část Vodnických vycházek je dlouhá 2,5 km a prochází vesnicí Lensedly. Náves je vesnickou památkovou zónou. Překrásný pohled do kraje je z vrchu Horka, 451 m n. m. Díky panoramatické mapě můžete rozpoznat místa blízká i vzdálenější, místa, která pan Josef Lada tak rád navštěvoval, tak rád maloval. Na trase jsou posezení s informacemi o řemeslnících. Ani tady nechybí ilustrace Josefa Lady.

Třetí část naučné stezky, která je dlouhá 4,5 km, je zaměřená na historii míst, kterými budete procházet. Stezka začíná v obci Senohraby. Nejdříve se dozvíte základní údaje o obci, zjistíte, jak vznikala, odkud se vzaly místní názvy, seznámíte se s historií senohrabského sportu a plovárny. Naučná stezka vede po pravém břehu Mnichovky až k řece Sázavě. Zde můžete dobýt hrad Zlenice – Hlásku a vyzkoušet nově vybudovanou vyhlídku. Proti proudu Sázavy se dostanete po značené trase zpět do Hrušova, nebo můžete pokračovat do Lensedel, Poddubí, Kaliště a zpět do Ondřejova. Některé informační tabule obsahují i kvízy.


 
Zobrazit více
Wellness Infinit Sen

Wellness Infinit Sen

Senohraby, Středočeský kraj
Plovárna Senohraby

Plovárna Senohraby

Senohraby, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna cafe33 Senohraby

Kavárna cafe33 Senohraby

Senohraby, Středočeský kraj
Tree house Hrusice

Tree house Hrusice

Hrusice, Středočeský kraj
Skleněný dům na stromě v Hrusicích

Skleněný dům na stromě v Hrusicích

Hrusice, Středočeský kraj