!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Naučná stezka v Máslovicích
Příroda

Naučná stezka v Máslovicích

Ve středočeských Máslovicích můžete navštívit nejen známé Malé máslovické muzeum másla, ale na svých 12 zastavení vás naláká také máslovická naučná stezka.

Zastavení představují např. Máslovický přívoz, Letní sídlo dr. Julia Grégra, významného českého politika 2. poloviny 19. století, Výzkumný ústav včelařský, Ptačí strom, Naučná chýše či samotné Malé máslovické muzeum másla.

Stezka vede od vltavského přívozu po silnici kolem Výzkumného ústavu včelařského v Máslovicích na Dole, údolím Máslovického potoka, dále chráněným územím Máslovická stráň, přes náves až k muzeu másla. Stezku lze projít také obráceným směrem.

Co Máslovickou stezku odlišuje od mnoha ostatních, jsou originálně pojatá jednotlivá zastavení - na trase naleznete např. včelí úl, který uvnitř ukrývá informace o životě včel, objímací strom, kukačku, orchidej seznamující s význačnými rostlinami v okolí, ptačí strom informující o ptactvu, nebo kompas ukazující směr k mnoha metropolím a dalším místům u nás i ve světě. Vyvrcholením naučné stezky je pak návštěva Malého máslovického muzea másla, kde se můžeme seznámit jednak s historií Máslovic, ale také spatřit historické máselnice, formy na máslo, zahraniční obaly z másla, a v čase Vánoc též tradiční betlém vyrobený z másla. Celá stezka měří cca 1,5 km.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 3. 8. 2020

Aktivity v okolí

Máslovické muzeum másla

Máslovické muzeum másla

Máslovice, Střední Čechy
Přírodní rezervace Máslovická stráň

Přírodní rezervace Máslovická stráň

Máslovice, Střední Čechy
Přírodní park Dolní Povltaví

Přírodní park Dolní Povltaví

Máslovice, Střední Čechy
Přívoz Máslovice - Libčice nad Vltavou

Přívoz Máslovice - Libčice nad Vltavou

Máslovice, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí