Úvod > Co chcete dělat? > Naučná stezka rytíře Kryštofa Jana Šice z Divišova až k hradu Český Šternberk

Naučná stezka rytíře Kryštofa Jana Šice z Divišova až k hradu Český Šternberk

Příroda
Název stezky vychází ze jména rytíře Jana Kryštofa Šice, který žil v Měchnově a na Šternberku v 17. století. Dochovaly se po něm místní názvy jako "Šicovská louka" nebo "Šicovský rybník". Trasa využívá historických dochovaných cest.

Naučná stezka má celkem 10 zastavení. Vede z Divišova přes kopec Vrcha, osadu Měchnov kolem rybníku Brtničák, hradu Český Šternberk až na náves obce Český Šternberk a nebo naopak… Dozvíte se mnohé o myslivosti, židovském náboženství, přírodě kolem Divišova, zemědělství nebo hradu Český Šternberk. Celková délka stezky je necelých 7 kilometrů a ujdete ji zhruba za 2 až 3 hodiny.

Celou stezkou vás bude provázet postava rytíře Jana Kryštofa Šice z Měchnova. Tento rytíř žil na Divišovsku údajně v první polovině 17. století. Úryvky z jeho deníku vám pomohou vcítit se do doby dávných časů a poučit se z historie tak, jak si ji vyložili žáci základní školy.

Trasa je vhodná zejména pro jednodenní výlet rodin s dětmi. Žádný náročný terén vás nečeká, navíc můžete využít pro oddech nainstalované lavičky. V Měchnově na návsi je k dispozici stůl a houpačky pro malé děti. V motorestu U Rybiček si můžete dát chutný oběd nebo svačinu.

Celý popis
Naposledy změněno: 7. 11. 2019
Zámek Třebešice u Benešova

Zámek Třebešice u Benešova

Třebešice, Střední Čechy
Statek Prak u Českého Šternberka

Statek Prak u Českého Šternberka

Český Šternberk, Střední Čechy
Pěnkavův dvůr Takonín

Pěnkavův dvůr Takonín

Benešov, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Ubytovna Bílkovice

Ubytovna Bílkovice

Bílkovice, Střední Čechy
Hospoda Na konci světa

Hospoda Na konci světa

Drahňovice, Střední Čechy