!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Co chcete dělat? > Naučná stezka Rozhlédni se, člověče

Naučná stezka Rozhlédni se, člověče

Příroda
Okružní stezka vede po lesních a polních cestách v okolí Úholiček. Zavede vás na hradiště Řivnáč s krásným výhledem na meandr Vltavy, vyhlídku Stříbrník nebo vodopádu na Podmoráni.
Naučná stezka Rozhlédni se, člověče, začíná na náměstí v Úholičkách. Cesta vás dovede na místa s úchvatným výhledem na údolí řeky Vltavy. Prostřednictvím informačních tabulí se seznámíte se zdejší lokalitou. Trasa není značena značkami ale dřevěnými ukazateli.

V rámci NS vystoupáte na vrchy Řivnáč (292 m) a Stříbrník (311 m), které nám poskytnou výhledy do údolí řeky Vltavy. Děti na trase jistě ocení obří houpačky nebo lanové hřiště. Naučná stezka vás povede po lesních a polních cestách, které nejsou vhodné pro jízdu s kočárkem. Na začátku a konci stezky je místy dost příkrý terén.

Na druhé straně úholičského údolí je v deštivějších období roku k viděni malý vodopád, jehož vody potom stékají do Podmoráňského potoka.
Celý popis
Naposledy změněno: 20. 1. 2020

Aktivity v okolí

Zámek Úholičky

Zámek Úholičky

Úholičky, Střední Čechy
Loutkové divadélko Manetka

Loutkové divadélko Manetka

Úholičky, Střední Čechy
Přívoz Úholičky - Husinec

Přívoz Úholičky - Husinec

Úholičky, Střední Čechy