Úvod > Co chcete dělat? > Naučná stezka podél Oslavy ve Velkém Meziříčí
Letní sporty

Naučná stezka podél Oslavy ve Velkém Meziříčí

Světle modrá trasa s délkou osm a půl kilometru vede proti proudu řeky Oslavy. Vyrazit na ni mohou cyklisté i pěší turisté. Trasa je vhodná také pro kočárky. Začátek stezky je v Podhradí, konec pak u zámku v Meziříčí.
Naučná stezka údolím řeky Oslavy odstartuje v Podhradí, povede přes cyklostezku do Mostišť a u bývalého lomu v katastru Laviček se opět stočí přes samotu Loupežník a Tři kříže k Velkému Meziříčí. Poslední naučný panel a závěr trasy najdete u velkomeziříčského zámku. Stěžejním tématem jsou mosty a cesty, a tak není divu, že stezka prochází kolem mostů silničních a železničních ze současnosti i historie.

Každý informační panel je zároveň poučný i motivační, protože součástí je vždy návod na jednoduché cviky. Protáhnout a posílit tělo můžete i s využitím laviček jako cvičebních pomůcek, nebo v jednom případě dokonce trámu. Inspirací pro stezku propojenou s pohybovými aktivitami se stal kondiční program zvaný bootcamp. Ten vychází z tréninkových plánů americké armády, přizpůsobuje se ale široké veřejnosti.

Naučná stezka kromě klasických panelů nabízí i sedm zastavení s QR kódy, díky nimž se zájemci dozví zajímavosti o konkrétním místě, na němž se zrovna nacházejí.

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Pod Zámkem

Hotel Pod Zámkem

Velké Meziříčí, Kraj Vysočina
Hotel U Bílého koníčka

Hotel U Bílého koníčka

Velké Meziříčí, Kraj Vysočina
Minipivovar Jelínkova vila

Minipivovar Jelínkova vila

Velké Meziříčí, Kraj Vysočina