Úvod > Co chcete dělat? > Naučná stezka Perucko
Příroda

Naučná stezka Perucko

Okružní stezka vede městysem Peruc a jeho okolím. Na trase je 20 zastavení, která jsou zaměřena na historické a přírodovědecké zajímavosti Perucka. Trasa měří 13 kilometrů.
Naučná stezka Perucko se snaží za podpory Klubu českých turistů přiblížit všem zájemcům historii a současnost své krásné obce a jejího okolí. Témata stezky jsou zaměřena jak na vývoj architekturyobci, tak i na historické a přírodní zajímavosti.
 
Celá naučná stezka má 20 zastávek a je dlouhá cca 13 km, což představuje přibližně pět hodin pohodlné chůze s pečlivým prostudováním popisovaných témat na jednotlivých panelech, a s prohlídkou všech zajímavostí včetně zastávek na odpočinek a občerstvení. Vzdálenosti mezi jednotlivými informačními panely se pohybují od 100 do 1600 m.

Stezka začíná v centru obce a pokračuje přes náměstí kolem kostela sv. Petra a Pavla a zámku do zámeckého parku k Muzeu české vesnice, dále kolem Boženiny studánky a Oldřichova dubu na Krásnou vyhlídku a k Chrastínu, odtud vede cesta přes Dolejší, Hořejší a Débeřský mlýn zpět do městyse.

Provozovatel

Naučná stezka Perucko

Na Rynečku
439 07 Peruc
Email:
info@peruc.cz
WWW:
www.peruc.cz
GPS:
50,342784 13,961751
 
Region:
Ústecký kraj
Oblast:
Dolní Poohří
Město:
Peruc
 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí