Úvod > Co chcete dělat? > Naučná stezka Za mlynáři od Bradavy
Zacátek stezky
"> Zacátek stezky "> Altánek na hrázi rybníka "> Hvíždalský vodopád "> První zastavení NS u mlýna "> Pohled na zámek od mlýna "> Hvíždalka s vrchem Kokšín v pozadí "> Mlýnské kolo "> Hráz rybníka "> Hvíždalka
+ Přidat foto

Naučná stezka Za mlynáři od Bradavy

Příroda
Trasa naučné stezky vás povede údolím říčky Bradavy kolem rybníka Hvížďalka až do Hořehled a odtud po zelené turistické značce je možné pokračovat dále do Brd.
Vycházka má 6 zastavení a seznámí návštěvníky s historií mlýnů, hamrů a starých řemesel kolem nich. Její celková délka jsou 4,5 km.

Stezka začíná u mlýna v těsném sousedství zámku. Při její tvorbě jsme mysleli i na naše dětské návštěvníky - tabule jsou doplněny krásnými obrázky dvou skvělých výtvarníků - pánů Miroslava Háska a Jiřího Wintera NEPRAKTY (jejich kresby jsou k vidění také ve špejcharu Ve Dvoře) a celá stezka je doplněna jednoduchou soutěží. Když správně spočítáte dušičky, které vodníkovi, průvodci po trase, utekly a schovaly se na jednotlivých tabulích, dostanete pak v Infocentru tématickou odměnu.

Celá trasa NS sice není vhodná pro osoby s omezenou schopností pohybu – důvodem jsou nezpevněné pěšiny a členitost terénu – ale k malebnému rybníku Hvížďalka je však možné se dostat i dvěma jinými, pohodlnými cestami. Informace o nich i mapku NS vám poskytnou pracovníci Infocentra vedle fary. Stejně tak je možné dostat se bezpečně ke všem tabulím stezky (třeba z různých stran). NS přímo navazuje na turistické trasy do Brd.

V současné době je rybník vypuštěný a opravuje se, ale stezku je možné projít. Jen malebné vodopády pod hrází uvidíte až později. 
Celý popis
Naposledy změněno: 8. 10. 2019
Jiří Winter Neprakta ve Spáleném Poříčí

Jiří Winter Neprakta ve Spáleném Poříčí

Spálené Poříčí, Plzeňsko a Český les
Pohádkové trasy ve Spáleném Poříčí

Pohádkové trasy ve Spáleném Poříčí

Spálené Poříčí, Plzeňsko a Český les

Ubytování a restaurace v okolí

Wellness Hotel Brdy Spálené Poříčí

Wellness Hotel Brdy Spálené Poříčí

Spálené Poříčí, Plzeňsko a Český les
Pivovar Zhůřák

Pivovar Zhůřák

Chocenice, Plzeňsko a Český les
Pension Pod Radyní

Pension Pod Radyní

Starý Plzenec, Plzeňsko a Český les