!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Naučná stezka Květnice v Tišnově
Příroda

Naučná stezka Květnice v Tišnově

Květnice je známou mineralogickou lokalitou s krásnými podzemními prostorami a bohatou krápníkovou výzdobou, jež však nejsou veřejnosti běžně přístupné. Roste zde 350 druhů vyšších rostlin, z nichž 55 je zařazeno mezi ohrožené druhy, a žije zde 250 druhů motýlů, 31 druhů plžů a 46 druhů ptáků.
S pozoruhodnostmi živé i neživé přírody a problematikou jejich ochrany seznamuje naučná stezka se 13 zastávkami, která byla na Květnici vybudována v roce 2002. Zavede vás také na místa s krásnými výhledy do okolní krajiny, až k okrajům Českomoravské vrchoviny. Naučná stezka navazuje na turistické značení.

Naučná stezka je dlouhá 7,2 km a zabere přibližně 2,5 hodiny.

Nachází se zde Květnická propast, jeskyně Pod Křížem, Králova jeskyně a jeskyně U Splavu. Největší a nejzajímavější je Králova jeskyně náhodně objevená v roce 1972. Má bohatou krápníkovou výzdobu, nejnižší bod je 70 metrů pod zemí a jeskyňáři stále objevují nové prostory. Jeskyně je přístupná o jarní mineralogické burze a během dnů otevřených dveří.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 30. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Tišnovská rychta

Tišnovská rychta

Tišnov, Jižní Morava
Pivovar Tišnov

Pivovar Tišnov

Tišnov, Jižní Morava
Pivovar Grado v Tišnově

Pivovar Grado v Tišnově

Tišnov, Jižní Morava