Úvod > Co chcete dělat? > Naučná stezka Josefa Klementa v Polné
Příroda

Naučná stezka Josefa Klementa v Polné

Okružní naučná stezka v městečku Polná je zaměřená na poznávání přírody a významných památek na trase. Stezka je značena klasickým tzv. zeleným psaníčkem a začíná a končí na Husově náměstí.
Z náměstí vás setzka povede do bývalého židovského ghetta a průchodem v rabínském domě na Karlovo náměstí. Zde můžete navštívit synagogu, která se po rekonstrukci využívá pro Regionální židovské muzeum s expozicemi o historii Židů v Polné a o hilsneriádě.

Značky dále vedou kolem bývalého měšťanského pivovaru, v němž krátce žil spisovatel Bohumil Hrabal. Stezka pokračuje k areálu zámku a po jeho prohlídce vystoupá na vrch s kostelem sv. Kateřiny. Rozkládá se kolem něho také menší hřbitov s řadou cenných náhrobků, z nichž některé patří významným polenským osobnostem. Úbočím kopce pokračuje kolem šestnáctihektarového rybníka Peklo.

Zhruba po půl kilometru přijdete k odbočce, která vás dovede k symbolickému hrobu Anežky Hrůzové v lese Březina. Obloukem se vrátíte k rybníku Peklo a po jeho břehu přijdete znovu mezi domy. Po úbočí nad říčkou Šlapankou vás stezka zavede k židovskému hřbitovu a odtud se vrátí do středu města Polná. Celá trasa je dlouhá 7 kilometrů.
Zobrazit více

Provozovatel

Informační centrum Polná

Husovo náměstí 39
588 13 Polná
Tel.:
+420 567 559 211
Email:
infocentrum@mu-po...
WWW:
www.infocentrumpo...
WWW:
kct.polna.cz
GPS:
49,484063 15,712327
 
 

Časová náročnost

2,0 hodiny