Úvod > Co chcete dělat? > Naučná lesnická stezka Zábělá
Příroda

Naučná lesnická stezka Zábělá

Naučná lesnická stezka Zábělá je věnována přírodnímu prostředí a působění člověka v krajině. Vede od zastávky autobusu Bukovec do přírodní rezervace Zábělá.
Naučná lesnická stezka Zábělá vede ke stejnojmenné přírodní rezervaci z Plzně do Chrástu. Stezka je v terénu značena turistickým značením červené a žluté turistické trasy a její délka je necelých 5 km, takže na ni můžete vyrazit, až si budete chtít užít přírodu a nikam nespěchat.

Stezka začíná na severovýchodním okraji města, na autobusové zastávce Bukovec, a během jejího procházení se díky deseti  informačním tabulím dozvíte něco o místní fauně a flóře, hradišti Bukovec nebo historií lesovny. Ještě před tím, než na stezku vyrazíte, si můžete prohlédnout Bukovec a jeho náměstí s kapličkou, které je vesnickou památkovou zónou. Stezka má 10 informačních tabulí.

Další možností je prodloužit si výlet na jeho konci a vypravit se k Dolanskému mostu a krásnému, architektonicky zajímavému Dolanskému mlýnu z roku 1930, nebo až do Chrástu, kde se můžete osvěžit v oblíbené kavárně a cukrárně Chrást.