Úvod > Co chcete dělat? > Letní sporty > Lodní servis Strakonice
Otava
Letní sporty

Lodní servis Strakonice

Pokud plánujete svoji dovolenou či výlet strávit v jihozápadních Čechách na jedné z nejčistších řek u nás, jsme pro vás tou správnou volbou.

Jsme půjčovna lodí a raftů na řece Otavě. V půjčovně máme jak dvoumístné a trojmístné kanoe, tak nafukovací rafty či baraky, vše s potřebným příslušenstvím (pádla, vesty, barely).
 
Vybrat si můžete z několika nástupních a výstupních míst. K nejoblíbenějším patří Sušice, Horažďovice, Katovice, Strakonice či Čejetice. Výhodou řeky je, že je velmi dobře dostupná nejen autem, ale i autobusem a vlakem.
 
Pokud jste nezkušení a potřebujete instruktáž, nabízíme i služby vodáckého instruktora. Také se na nás můžete obrátit s jakýmkoliv dotazem ohledně řeky či možnostmi ubytování. Vedle půjčovny pořádáme i noční splutí Otavy, výlety pro maminky s dětmi či příměstský tábor.
 
Otava je krásná, peřejnatá řeka, která má jak úseky pro zkušené vodáky (horní úsek po Sušici), tak i pro vodáky, kteří jsou začátečníci (úsek od Sušice po Písek). Pokud budete chtít splout krátký úsek, stačí Vám k tomu jeden den, pokud však plánujete splout Otavu celou, doporučujeme celý týden. Kolem řeky je několik památek, na které je dobré mít dostatek času (rozhledna Svatobor, hrad Rabí, Strakonický hrad, kamenný most v Písku aj.).
 
Tak Ahoj na Otavě!

Zamykání Otavy 2023

Jedná se 23. ročník Zamykání Otavy, začátek akce v 11:00 hod. v kempu Sušice, občerstvení a hudba je zajištěno. Splouvá se až do Horažďovic.
Sušice, Plzeňský kraj

Krvavý román Josefa Váchala

Výstava k nadčasovému autorskému románu Josefa Váchala. Tisk i vazba jsou Váchalovo vlastní tvorbou. V knize použil též svoje dřevoryty.
Sušice, Plzeňský kraj

Windmill 23

Druhý ročník úspěšné akce. Sportovní část se skládá z turnaje ve streetballu (městská forma basketbalu) a exhibičních utkaní. Ta hudební je založena na DJs, kteří reprezentují různé hudební styly, tanci a uměleckých workshopech.
Sušice, Olomoucký kraj

Dny Šumavského trojhradí

Po celý víkend bude volně průchozí celý hradní areál.
Rabí, Plzeňský kraj

Zážitková lekce jógy na hradě Rabí

Stejně jako v předchozích letech si můžete na hradě Rabí zacvičit.
Rabí, Plzeňský kraj

Jóga pro rodiče s dětmi na hradě Rabí

Lekce jógy pro rodiče s dětmi.
Rabí, Plzeňský kraj

Ze sklepení až na věž hradu Rabí

Mimořádná prohlídka.
Rabí, Plzeňský kraj

Zážitková lekce jógy na hradě Rabí

Cvičení na hradě.
Rabí, Plzeňský kraj

České řeky s Povodou – Otava za 7 dní

S Povodou na vodě budete v pohodě nejenom na lodích. Naši průvodci se o vás postarají na vodě i na souši, ve dne i v noci. Kdo s námi pojede, zajisté nebude litovat. Nováčky naučíme pádlovat, zkušené přiučíme různým trikům. S námi poznáte krásy českých řek.
Sušice, Plzeňský kraj

Bike X Zone Sušice

Sušice je v komunitě bikerů známá díky závodu Enduro X Räce, proto zde vznikl ambiciozní projekt Bike X Zone, jehož hlavním cílem je, aby se toto místo stalo oblíbenou destinací všech nadšených cyklistů.
Sušice, Plzeňský kraj

Půjčovna lodí Otava – jízda na kánoi, raftu či kajaku krajinou Šumavy

Pojďte se projet na kánoi, raftu nebo kajaku krásnou šumavskou krajinou. Nabízíme pronájem kanoí, kajaků, raftů a dalšího vodáckého vybavení. Vzhledem k nově postavené cyklostezce jsme otevřeli půjčovnu kolečkových bruslí.
Sušice, Plzeňský kraj

Sporthotel Pekárna Sušice – squash, kuželky, bowling a další sporty v Sušici

Ideálním místem pro příznivce kuželek, bowlingu či squashe, a to jak pro jednotlivce, tak pro skupiny je Sporthotel Pekárna Sušice.
Sušice, Plzeňský kraj

Zámek Hrádek u Sušice

Na Klatovsku naleznete opravený Zámek Hrádek ve stejnojmenné obci u Sušice. Volně přístupný je zámecký park s naučnou stezkou Františka Pravdy.
Sušice, Plzeňský kraj

Psí škola v Sušici a v Horažďovicích – pro vaše pejsky a vaši zábavu

Kdo si hraje, nezlobí – aneb zaměstnejte svého psa dřív, než zaměstná on vás! Kurzy dobrého chování a agility pro všechny psy a pejsky. Vítáni jsou psi malí i velcí, hodní i rozjívení, štěňata i dospělí... Vyzkoušejte odvahu a šikovnost svého pejska (i svou) na překážkách agility!
Sušice, Plzeňský kraj

Půjčovna jízdních kol, kolečkových bruslí a lyží v Sušici

Půjčovnu jízdních kol, kolečkových bruslí a lyží naleznete v Sušici.
Sušice, Plzeňský kraj

Říční ostrov Santos

Ostrov Santos je součástí Lesoparku Luh a leží mezi řekou Otavou a Mlýnským potokem. Najdete zde velké moderní dětské hřiště i příjemné posezení s občerstvením. Ostrov je během letních měsíců dějištěm mnoha kulturních a sportovních akcí.
Sušice, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Pension u sovy

Rodinný pension u sovy poskytuje stylové ubytování ve městě Sušice, nazývané také jako brána Šumavy.
Sušice, Plzeňský kraj

Sport Hotel Pekárna Sušice

Romantika, rodinná relaxace, ale i krátkodobý pobyt pro podnikatele v královském městě Sušice – to vše je Sport Hotel Pekárna. Hotel obohatil město Sušici o nové možnosti dobrého ubytování, kvalitního stravování i o různé zábavné a sportovní činnosti.
Sušice, Plzeňský kraj

Pivovar U Švelchů v Sušici

V sušickém pivovaru U Švelchů můžete ochutnat Sušičák Výčepní, Nuželický Ležák, Polotmavý Ležák nebo Pšeničný ležák. Pivo je také možno zakoupit lahvové.
Sušice, Plzeňský kraj

Hotel Gabreta Sušice

Hotel Gabreta je útulný hotel v centru města Sušice, které bývá právem nazýváno Bránou Šumavy. K provozu hotelu patří restaurace, kavárna a recepce s non-stop provozem.
Sušice, Plzeňský kraj

Apartmány Bašta

Apartmány Bašta se nachází v centru města Sušice a zároveň 50 m od klidné, oddychové, sportovní zóny lesoparku Luh.
Sušice, Plzeňský kraj

Šumavská chalupa v Divišově

Stylově zařízená restaurace a penzion při hlavní trase z Dlouhé Vsi do Sušice. Vyberete si zde z množství pokrmů české a staročeské kuchyně, domácích limonád i výborného piva.
Sušice, Plzeňský kraj

Vystřelený Vočko na Rabí

Stylově zařízený hostinec s českou kuchyní ležící pod největší hradní zříceninou u nás.
Rabí, Plzeňský kraj

Hotel Atawa – Outdoor na jezírku v Rabí

Pokud jste se rozhodli strávit svůj volný čas v přírodě, aktivně se odreagovat, relaxovat nebo připravit outdoorový program, jste na tom správném místě… Pro rodiny s dětmi připravíme týmové hry, paintball, lukostřelbu, vyjíždky na koních nebo čtyřkolkách.
Rabí, Plzeňský kraj