Úvod > Co chcete dělat? > Letní sporty > Na kole v dohledu hradu Rabí
Letní sporty

Na kole v dohledu hradu Rabí

Cykloturistický výlet nádhernou pošumavskou krajinou s krásnými výhledy na zříceninu středověkého hradu Rabí.
Ze sušického vlakového nádraží se vydáme po levém břehu řeky Otavy. Hned za Sušicí projedeme obcí Dobršín a vystoupáme kolem vrchu Čepičná nad Budětice. Naskytnou se nám krásné výhledy na Sušici a dominantu Svatoboru s rozhlednou. Pokračujeme přes Budětice k Rabí, kde se nám naskytne přímo pohádkový výhled na samotný hrad.Z Rabí pokračujeme do Žichovic, kde si můžeme prohlédnout místní zámek (přístupný zvenku). Dojedeme do Nezamyslic, kde se nabízí občerstvení ve vyhlášeném Hostinci U Kopů s domácí kuchyní. Již při příjezdu okolo úchvatného Panského rybníka do obce je vidět kostel Nanebevzetí Panny Marie a kaple sv. Erazima. právě toto místo učarovalo Karlu Eugenovi von Lamberg jeho manželce tak, že si tu zřídili rodinnou hrobku a její výzdobu svěřili vyhlášené řezbářské dílně Jana Rinta. Kostel i kaple jsou přístupné v rámci prohlídky zdejšího Muzea Nezamyslických kostelů.

Pokračujeme do Frymburka, vesnice s největší koncentrací slunečních hodin u nás. Odsud nás cesta povede přes vesničky Krejnice, Vojnice, Mačice se zámkem do Bukovníka s dominantou kontribuční sýpky a kosteelm sv. Václava. Cestou jsou krásné výhledy do pošumavské krajiny.

Dojedeme do Žihobec, střediskové obce s barokvním zámkem, muzeem, galerií Netopýr, Finským centrem či naučnou stezkou Netopýřím parkem. Tady stojí za to zastavit se a místní zajímavosti si prohlédnout, případně se občerstvit v místním rekreačním areálu. Do královského města Sušice na řece Otavě zbývá jedenáct kilometrů přes vesnice Podmokly a Chmelná.

Provozovatel

Destinace Sušicko, z. s.

Poštovní ul. 10
342 01 Sušice
Tel.:
+420 606 276 101
Email:
destinace@susicko.cz
WWW:
www.susicko.cz
GPS:
49,232137 13,520324
 
Region:
Plzeňský kraj
Oblast:
Šumava
Město:
Sušice
Tipy na výlet:
Sušice a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

3,5 hodiny

 
 

Zimní prohlídky hradu Kašperk

V termínu 28. 12. až 1. 1. otevře brány návštěvníkům hrad Kašperk. Během sváteční otevírací doby vždy od 10 do 16:30 hodin se tradičně konají speciální komentované prohlídky hradu.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Vánoce na hradě Rabí

Vánoční náladu podtrhne středověká hudba a koledy v podání plzeňské skupiny Gutta.
Rabí, Plzeňský kraj

Vánoční prohlídky města Kašperské Hory s šálkem horkého nápoje

Komentované vánoční prohlídky města s průvodcem a šálkem horkého nápoje.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Silvestrovský výstup na Sedlo

Pojďte s námi zdolat rozhlednu Sedlo a podívat se na Kašperské Hory z jiného úhlu.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Říční ostrov Santos

Ostrov Santos je součástí Lesoparku Luh a leží mezi řekou Otavou a Mlýnským potokem. Najdete zde velké moderní dětské hřiště i příjemné posezení s občerstvením. Ostrov je během letních měsíců dějištěm mnoha kulturních a sportovních akcí.
Sušice, Plzeňský kraj

Křížová cesta v Sušici

K začátku křížové cesty vás ze sušického náměstí dovede zelená turistická značka. V rámci projeku Sušická pavučina byla v Sušici vybudovaná křížová cesta vedoucí ke kapli Anděla Strážce.
Sušice, Plzeňský kraj

Lesopark Luh v Sušici

Oblíbená rekreační oblast kolem řeky Otavy sousedící s centrem Sušice. Od podzimu do jara je zde možné jezdit na kole, in-line bruslích, rybařit, v létě se koupat v řece Otavě či v městském koupališti, v zimě pak lyžovat na běžkách a celoročně relaxovat.
Sušice, Plzeňský kraj

Krásná vyhlídka nad Sušicí

Nedaleko vrchu Kalovy se nachází nádherné vyhlídkové místo, tzv. Krásná vyhlídka (727 m n. m.). Je zde postavená vyhlídková plošina, ze které budete mít nádherný výhled na Sušici, řeku Otavu a vrch Svatobor.
Sušice, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Gabreta Sušice

Hotel Gabreta je útulný hotel v centru města Sušice, které bývá právem nazýváno Bránou Šumavy. K provozu hotelu patří restaurace, kavárna a recepce s non-stop provozem.
Sušice, Plzeňský kraj

Apartmány Bašta & Wellness

Apartmány Bašta se nachází v centru města Sušice a zároveň 50 m od klidné, oddychové, sportovní zóny lesoparku Luh a aquaparku.
Sušice, Plzeňský kraj

Sport Hotel Pekárna Sušice

Romantika, rodinná relaxace, ale i krátkodobý pobyt pro podnikatele v královském městě Sušice – to vše je Sport Hotel Pekárna. Hotel obohatil město Sušici o nové možnosti dobrého ubytování, kvalitního stravování i o různé zábavné a sportovní činnosti.
Sušice, Plzeňský kraj

Pivovar U Švelchů v Sušici

V sušickém pivovaru U Švelchů můžete ochutnat Sušičák Výčepní, Nuželický Ležák, Polotmavý Ležák nebo Pšeničný ležák. Pivo je také možno zakoupit lahvové.
Sušice, Plzeňský kraj