Úvod > Co chcete dělat? > Na kole malebnou Vysočinou
Letní sporty

Na kole malebnou Vysočinou

Krásu královského věnného města Poličky, tradiční lidovou architekturu obce Telecí i kopcovitou krajinu počínajících Žďárských vrchů si vychutnáte ze sedla kola v regionu Českomoravské pomezí.
Výchozím bodem cyklotrasy je Polička, kdy byste si neměli nechat ujít prohlídku středověkých městských hradeb, které se řadí k jedněm z nejzachovalejších ve střední Evropě. Hudebním nadšencům jistě netřeba připomínat, že je toto město proslulo i jako rodiště skladatele Bohuslava Martinů, po jehož stopách se můžete vydat do rodné světničky ve věži kostela svatého Jakuba i do městského muzea - Centra Bohuslava Martinů - pojmenovaného na počest slavného rodáka .

Až dosyta načerpáte atmosféru historie i hudebních melodií, vydáte se na do kopců počínající Vysočiny. Za zastávku stojí jistě i obec Telecí, kde kromě staveb tradiční lidové architektury naleznete i památnou a pověstmi opředenou Lukásovu lípu, jednu z nejstarších u nás. Na zpáteční cestě se za vyhlídkou zastavte na Šibeničním vrchu nad Poličkou.

Trasa je dlouhá 28,5 km, střední náročnosti, vhodná pro horská a trekingová kola.

Popis trasy (28,5 km):
4101
Polička – Sádek – Telecí – Kučerův Mlýn (11 km), nezn. Kučerův Mlýn – Krásné (2 km), 4106 Krásné – Borovnice – Korouhev – Polička (15,5 km)

Od května do září můžete využít službu cyklobusů, které vás přiblíží k dalším zajímavým místům regionu Českomoravské pomezí!
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Měšťanský pivovar v Poličce

Měšťanský pivovar v Poličce

Polička, Pardubický kraj
Penzion Na Parkánech v Poličce

Penzion Na Parkánech v Poličce

Polička, Pardubický kraj
Penzion Na Čechách

Penzion Na Čechách

Polička, Pardubický kraj
Penzion Adéla

Penzion Adéla

Polička, Pardubický kraj