Úvod > Co chcete dělat? > Na kole až na konec Stromovky
Letní sporty

Na kole až na konec Stromovky

Cyklostezka, která začíná v Papírenské ulici v pražské Bubenči, navazuje na Stromovku a prodlužuje cyklodálnici A1 směrem k hranicím Prahy a dále podél řeky do Klecánek. Příjemnou projížďkou okolo Vltavy se dostanete k holešovickému Výstavišti nebo na opačnou stranu do Roztok.
Cyklostezka A1 je severo-jižní páteřní trasa vedoucí podél levého břehu řeky Vltavy. Kromě pohybu po městě slouží stezka též k propojení s okolními městy (Roztoky na severu, Řevnice a Černošice na jihu). Severní část cyklotrasy A1 začíná před branami Výstaviště Holešovice. Kolem parku vede asfaltové cesta po které se dostanete k Planetáriu. Po asi tři čtvrtě kilometru přijedete na křižovatku u železničního viaduktu. Stezka A1 pokračuje rovně. Odbočíte-li vpravo, můžete přes Císařský ostrov přejet Vltavu a dostanete se na pravý břeh, kde lze navázat na cyklostezku A2.

Stezka A1 vede na západní okraj Stromovky, kde podjedete železniční viadukt a odbočíte vlevo. Po mostku nadjedete bývalou železniční vlečku a dostánete se k ulici Papírenská s muzeem staré čističky odpadních vod. Zde začíná nový úsek určený k rekreační i každodenní dopravě. Trasa vede dál západním směrem po ulici Za Elektrárnou, podél břehu plavebního kanálu na Vltavě a dále po mlatovém chodníku severozápadním směrem. Střední část v prostoru plavebního kanálu je řešena jako stezka pro cyklisty s omezenou rychlostí 30 km/h a krajní části slouží pro chodce a cyklisty.

Po kilometru vidíte po levé ruce železniční viadukt na trati Praha – Děčín. Zde se trasa A1 kříží se stezkou A17, která vede na Nebušice a Přední Kopaninu. V místě zvaném Podbaba by měl být v provozu přívoz na pravý břeh Vltavy. Cyklotrasa pokračuje podél řeky do čtvrtě Sedlec, kde je v provozu další přívoz. Oba přívozy jsou zařazeny do systému PID (Pražské integrované dopravy) a přepravují kola zdarma. Ze Sedlece je možné pokračovat podél Vltavy dále na sever, k Roztokám.

Ubytování a restaurace v okolí

Café Továrna

Café Továrna

Praha 6, Praha
Hostinec Na Slamníku

Hostinec Na Slamníku

Praha 6, Praha
Ristorante da Emanuel

Ristorante da Emanuel

Praha 6, Praha