!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Muzeum vinařství Vranovice
Kultura

Muzeum vinařství Vranovice

Ve Vranovicích na Pohořelicku je otevřeno nové muzeum vinařství. K vidění jsou zde exponáty na výrobu a opravu dřevěných sudů nebo historický lis z roku 1860. Expozice je spojena s nabídkou vín místních vinařů, ve sklepě najdete vinotéku s nabídkou zdejších vín.
V muzeu si prohlédnete například historický lis, pak řadu menších lisů, putny, dubové sudy, které už jsou dnes nahrazovány nerezovými, různé nástroje a množství fotografií místní vinařské organizace. Nejvzácnějším exponátem je velký lis na víno z roku 1860 stojící před muzeem. Podařilo se ho najít v Děvičanech u slovenských Levic.

Reprezentační prostory vinařů se nachází ve dvoře obecního úřadu na ulici Pinďulky. Součástí je i možnost venkovního posezení, které zdobí obří lis na víno. Ochutnat zde můžete 80 vzorků vín. Specialitou jsou odrůdy ryzlink rýnský, ryzlink vlašský, sauvignon, rulandské šedé a rulandské bíle a také andré s přívlastkem ledové.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 3. 8. 2020