!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Muzeum vinařství Vranovice
Kultura

Muzeum vinařství Vranovice

Ve Vranovicích na Pohořelicku je otevřeno nové muzeum vinařství. K vidění jsou zde exponáty na výrobu a opravu dřevěných sudů nebo historický lis z roku 1860. Expozice je spojena s nabídkou vín místních vinařů, ve sklepě najdete vinotéku s nabídkou zdejších vín.
V muzeu si prohlédnete například historický lis, pak řadu menších lisů, putny, dubové sudy, které už jsou dnes nahrazovány nerezovými, různé nástroje a množství fotografií místní vinařské organizace. Nejvzácnějším exponátem je velký lis na víno z roku 1860 stojící před muzeem. Podařilo se ho najít v Děvičanech u slovenských Levic.

Reprezentační prostory vinařů se nachází ve dvoře obecního úřadu na ulici Pinďulky. Součástí je i možnost venkovního posezení, které zdobí obří lis na víno. Ochutnat zde můžete 80 vzorků vín. Specialitou jsou odrůdy ryzlink rýnský, ryzlink vlašský, sauvignon, rulandské šedé a rulandské bíle a také andré s přívlastkem ledové.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 3. 8. 2020
26.6.
Otevřené sklepy Vranovice

Otevřené sklepy Vranovice

Vranovice, Jižní Morava
19.6.
Tour de sklep 2021

Tour de sklep 2021

Popice, Jižní Morava
16.9.
19.9.
Euro Bike Fest 2021

Euro Bike Fest 2021

Pasohlávky, Jižní Morava
2.7.
3.7.
Exercitus

Exercitus

Pasohlávky, Jižní Morava