Úvod > Co chcete dělat? > Kultura > Muzeum venkova Kamberk
Kultura

Muzeum venkova Kamberk

Chcete vidět, do jaké třídy chodily naše babičky? Kde stáli naši dědečkové na hanbě? Jak naši předkové skromně, ale krásně bydleli a jaké používali domácí nářadí a zemědělské stroje? Pak navštivte naše muzeum, které dnes zabírá již 7 místností ve 3 budovách v Kamberku.

V roce 2003 při příležitosti 125. výročí založení hasičského sboru v Kamberku byla otevřena Pamětní síň a historická školní třída v budově bývalé školy v Kamberku č. p. 71. V Pamětní síni se dnes nachází více než 100 starých předmětů, jejichž vznik a používání je úzce spjato s naší obcí. Školní budova pochází z roku 1886 a v roce 1976 byla škola pro malý počet žáků zrušena. V poschodí se nyní nachází jedna třída vybavená starým školním nábytkem a pomůckami. Jsou zde k vidění dobové fotografie žáků a různé školní dokumenty.

V roce 2006 v budově bývalé Kampeličky č. p. 2 bylo otevřeno v opraveném historickém sklepení a v půdních prostorách muzeum staré zemědělské techniky s exponáty starými i 150 let. Celkem je zde umístěno na 100 historických exponátů. V téže budově se nachází selská jizba s dobovým stoletým zařízením. Přijďte nás navštívit a přesvědčit se sami, jak si u nás umíme vážit i maličkostí, které nám naši předkové zachovali. Přijít můžete kdykoli, ptejte se na Obecním úřadu v Kamberku, starostka vás ráda provede.

Rozsvícení vánočního stromu

Zveme vás na jubilejní 11. ročník rozsvícení vánočního stromu s bohatým programem a dárky pro děti
Benešov, Středočeský kraj

Silvestrovské plavání otužilců

Silvestrovské plavání otužilců – Náklí.
Týnec nad Sázavou, Středočeský kraj

Advent na hradě Kámen 2022

O adventních víkendech od 26. listopadu do 18. prosince 2022 srdečně zveme na speciální prohlídky ve vánočně vyzdobených interiérech hradu Kámen, kde si připomeneme historii adventu a Vánoc, jejich zvyky a tradicemi.
Kámen, Kraj Vysočina

Advent na hradě Kámen 2022

O adventních víkendech od 26. listopadu do 18. prosince 2022 srdečně zveme na speciální prohlídky ve vánočně vyzdobených interiérech hradu Kámen, kde si připomeneme historii adventu a Vánoc, jejich zvyky a tradicemi.
Kámen, Kraj Vysočina

Kozí ekofarma Líza v Hrajovicích

Nejen láska, ale také štěstí prochází žaludkem. Nevěříte? Pak navštivte Kozí ekofarmu Líza v Hrajovicích. Probíhá zde prodej ze dvora.
Louňovice pod Blaníkem, Středočeský kraj

Hotel Štamberk – nepřeberné množství aktivit pro váš volný čas

Konferenční a wellness Hotel Štamberk, který se nachází v CHKO Podblanicko, vám nabídne aktivity od těch adrenalinovějších až po klid a relaxaci.
Načeradec, Středočeský kraj

Naučná stezka Zlatodůl Roudný

Naučná stezka byla vybudována v areálu bývalého Zlatodolu Roudný, který leží jižně od obce Zvěstov.
Zvěstov, Středočeský kraj

Přírodní rezervace Malý Blaník

Malý Blaník leží jihozápadně od svého velkého bratra. Jeho hřebenitý skalnatý vrchol se tyčí do výšky 564 m.n.m. a od svého souseda je oddělen úzkým údolím, kterým se táhne pruh silnice z Louňovic pod Blaníkem do Načeradce.
Louňovice pod Blaníkem, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

BioFarma Dolejší Mlýn

Malá rodinná farma v údolí řeky Blanice. Ráj na zemi, pro děti, zvířata a každého, kdo potřebuje pauzu.
Louňovice pod Blaníkem, Středočeský kraj

Penzion Hrnčíře

Nově zrekonstruovaný penzion Hrnčíře nabízí příjemné ubytování v nádherné krajině Jižních Čech a je tak ideálním místem pro strávení aktivní i odpočinkové dovolené.
Vilice, Jihočeský kraj

Klokočkův mlýn – odpočinek pod bájnou horou Blaník

Klokočkův mlýn leží na samotě pod bájnou horou Blaník. Místo je jako stvořené pro manažerská setkání, tak i pro zdokonalování produktivních týmů v rámci školení a teambuildingových akcí.
Načeradec, Středočeský kraj

Restaurant Sequoia

Moderní interiér stylové restaurace má kapacitu až 82 míst. Za příznivého počasí je připraveno příjemné posezení na venkovní terase s výhledem na přilehlé jezírko a park.
Ratměřice, Středočeský kraj