!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Muzeum Terra Technica v nákupním a zábavním centru Excalibur City
Muzeum Terra Technica v nákupním a zábavním centru Excalibur City
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto
Kultura

Muzeum Terra Technica v nákupním a zábavním centru Excalibur City

8 500 metrů čtverečních, 850 jukeboxů, 250 pinballových automatů a stovky videoher. Celkově více než 2 000 exponátů. To vše najdete v muzeu Terra Technica v Hatích u Znojma.

Cesta časem světem hudby a techniky, tak lze charakterizovat muzeum Terra Technica. Na ploše 8 500 m2 naleznete 850 jukeboxů, 250 flipperů, stovky videoher či výstavu Sound & Vision, na níž se dozvíte vše o historii zvukového záznamu. Muzeum je rozděleno do šesti tematických sektorů a celkově zde naleznete více než 2 000 exponátů.
 
Terra Technica prezentuje zlaté časy, kdy na stříbrném plátně zářily hvězdy jako Stan Laurel nebo Oliver Hardy. Poznáte zde životní styl od konce 19., přes 20. století až po současnost. Při procházce expozicí strnete úžasem i nad jedinečnými automobilovými veterány, mezi něž patří mimo jiné první masově vyráběný vůz Ford T, Cadillac, jímž jezdili Marilyn Monroe a Elvis Presley, anebo originální Batmobil z roku 1989.
 
Co však činí muzeum unikátním, je celosvětově největší sbírka jukeboxů a pinballových automatů. Dozvíte se zde zásadní informace o firmách jako Rock Ola, Seeburg, Ami či Wurlitzer.
 
Další lákadlo představuje kompletní sbírka pinballů z různých epoch jejich vývoje. Expozice obsahuje raritní kousky flipperů inspirované filmovým prostředím (Avengers, Pán Prstenů), stejně jako největší pinballový automat na světě jménem Hercules.

Specialitou celého muzea je skutečnost, že všechny exponáty jsou plně funkční a můžete si je tak vyzkoušet.  Nechte si z jukeboxu zahrát svoji oblíbenou písničku, anebo zkuste štěstí na pinballových automatech.
 

Zobrazit více

Provozovatel

Terra Technica

Chvalovice–Hatě 194
669 02 Znojmo
Tel.:
+420 770 105 013
Email:
info@terratechnic...
WWW:
www.excaliburcity...
GPS:
48,765396 16,064467
 
 

Vstupné

Cena: 259 Kč

Snížená cena: 129 Kč

Rodinné vstupné: 625 Kč

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Jukebox Hotel

Jukebox Hotel

Znojmo, Jižní Morava
Merlin's Camp

Merlin's Camp

Znojmo, Jižní Morava
Hotel La Port

Hotel La Port

Znojmo, Jižní Morava
Viniční trať Peklo v Šatově

Viniční trať Peklo v Šatově

Šatov, Jižní Morava