!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Muzeum Oty Pavla v Buštěhradě
Kultura

Muzeum Oty Pavla v Buštěhradě

V muzeu je možné zhlédnout unikátní dokumenty, fotografie a předměty ze spisovatelova života včetně jeho psacího stroje, rybářských prutů či medvídka z dětství, a zároveň se seznámit s historií města Buštěhradu i rodiny Rottů.
Buštěhradské muzeum Oty Pavla sídlilo v ulici Palackého čp. 56, jen 50 metru od domu čp. 54, kde rodina Popperů bydlela. Původní majitel domu František Rott byl osvíceným člověkem, mj. zakladatelem místního Sokola, který ve svém obchodě vytvářel přirozené kulturní centrum města. V jeho krámku byl dokonce poprvé předváděn otcem Oty Pavla Leo Popperem přístroj zvaný lux (originál přístroje zakoupený rodinou Rottů je zde k vidění).
 
Od prosince 2015 je muzeum umístěno v nových a větších prostorách na hlavní Kladenské ulici  čp. 207, které poskytlo muzeu město Buštěhrad. Muzeum připomíná Pavlův sedmiletý pobyt v tomto městě za druhé světové války, kdy jej, jeho bratry a rodiče vyhnal z Prahy k prarodičům do Buštěhradu organizovaný hon nacistů na Židy.
Zobrazit více