Úvod > Co chcete dělat? > Muzeum krkonošských řemesel v Poniklé
Kultura

Muzeum krkonošských řemesel v Poniklé

Soukromé muzeum manželů Pičmanových se nachází v horní části obce nedaleko kostela a základní školy vedle hřbitova. K vidění jsou zde tradiční řemesla: zpracování obilí a slámy, drátování, výroba vánočních ozdob z foukaných perliček, zpracování lnu, ale i staré hračky či dobově vybavená světnička.
Kromě dokladů tradiční zemědělské, řemeslné a domácké výroby nabízí Muzeum krkonošských řemesel ukázky starých textilií oděvních i dekoračních a různých technik jejich tvoření a zdobení, pohled do dětského koutku se starými hračkami, do místní hospůdky, dobového módního salónu a další zajímavosti. Odpočinout si lze v příjemné světničce u "dobrýho kafe".

Zemědělskou výrobu prezentují hospodářské stroje a nástroje na sklizeň obilí a zpracování slámy. Z dalších typů zaměstnání zdejších obyvatel je zvláštní pozornost věnována typické ponikelské výrobě vánočních ozdob z foukaných perliček, navlékání korálků, zpracování lnu, ševcovskému řemeslu, drátování, truhlářskému a tesařskému řemeslu.

Předměty vystavené v muzeu pocházejí převážně z Poniklé a okolí. V současné době je v expozici cca 700 exponátů. Muzeum je otevřeno celoročně. Základní prohlídka je v 10 a 14 hodin každý den. Jiný termín je možné domluvit telefonicky. Výlet je možné spojit s exkurzí do firmy Rautis.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Ubytování u Vysokého nad Jizerou

Ubytování u Vysokého nad Jizerou

Vysoké nad Jizerou, Liberecký kraj
Pumprnikl – perník z Krkonoš

Pumprnikl – perník z Krkonoš

Benecko, Liberecký kraj
Hotel Vyhlídka v Krkonoších

Hotel Vyhlídka v Krkonoších

Jilemnice, Liberecký kraj