Úvod > Co chcete dělat? > Muzeum Káji Saudka plné komiksů
Muzeum Káji Saudka plné komiksů
"> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto
Kultura

Muzeum Káji Saudka plné komiksů

Komiksové muzeum Káji Saudka je muzeum, které vás bude bavit. Prostor věnovaný jedné z nejvýraznějších českých osobností Kájovi Saudkovi.
Ačkoliv se Kája Saudek věnoval široké paletě žánrů a technik kreslení, muzeum je věnováno zejména komiksům, neboť právě ty jsou pro autora tak typické. K vidění je např. ukázka z komiksů Pepík Hipík, Muriel a andělé, Lips Tullian či Honza Hrom. Zastoupeny jsou však i plakáty k filmům (např. Kdo chce zabít Jessii? a Čtyři vraždy stačí, drahoušku) či další kresby. Muzeum nabízí téměř sto uměleckých děl, které představují průřez Kájovou tvorbou od 50. let až po rok 2004, přičemž jádro expozice tvoří právě díla z 50. – 70. let, která jsou považována za nejplodnější Kájovo období. Návštěvníci zde naleznou i fotografie z rodinného alba rodiny Saudkových, které jim pomohou blíže nahlédnout do umělcova života a poznat, v jakém prostředí se Kája Saudek pohyboval a co na jeho tvorbu mělo vliv.

Kája Saudek je nejznámnějším autorem komiksů v České republice, v odborných kruzích je uznávaný i v okolních zemích. Je to umělec, který ve své době vysoce převyšoval ostatní autory, ať už inovativním přístupem či kvalitou zpracování svých děl. Ovlivnil několik generací kreslířů a i dnes je jeho rukopis v záplavě mladých a nadějných tvůrců jasně rozpoznatelný. Toho si nesmírně ceníme, Kájovo dílo obdivujeme a věříme, že by se mělo dostat více do povědomí široké veřejnosti. A právě proto jsme se rozhodli veřejnosti nabídnout ty nejlepší komiksy, filmové plakáty a fotografie z divokého Kájova života. To vše je k vidění v absolutním srdci Prahy.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 13. 8. 2021